Jakub Forgács Voľby do VÚC 2017

Posty obhájili iba 3 poslanci za bystrický obvod. Takto zareagovali na opätovné zvolenie

Ľudia si ich po štyroch rokoch opäť zvolili. Traja staronoví krajskí poslanci dúfajú v dobrú spoluprácu s novým vedením.

Ilustračný obrázok k článku Posty obhájili iba 3 poslanci za bystrický obvod. Takto zareagovali na opätovné zvolenie
4
Galéria

Zo starého zloženia 49-členného Zastupiteľstva BBSK si svoje posty po víkendových voľbách do vyšších územných celkov obhájili iba traja krajskí poslanci z ôsmich, ktorí zastupujú obvod Banská Bystrica. Je ním prvý banskobystrický viceprimátor Jakub Gajdošík, ktorý získal 8400 hlasov voličov, odborník na regionálny rozvoj a cestovný ruch Ľubomír Motyčka so ziskom 6693 hlasov a manažérka kultúry Štátnej vedeckej knižnice Ľubica Laššáková, ktorú vo voľbách krúžkovalo 6672 ľudí. Všetci Smer-SD.

„Mám až zimomriavky, keď si pomyslím, že 8400 ľudí v našom okrese zakrúžkovalo moje meno. Je to ako plný banskobystrický amfiteáter a mám predtým veľký rešpekt,“ reagoval Gajdošík s tým, že všetkým ďakuje za podporu.

„Chcel som byť zvolený, veď som kandidoval, ale za oveľa dôležitejšiu úlohu som považoval, aby už nebol Kotleba a som rád, že sa tak stalo. Dúfam, že už konečne budem môcť pracovať na tom, čo ma zaujíma, a to regionálny rozvoj a cestovný ruch. Za posledné štyri roky to nebolo možné. Nepropagovali sa pamiatky, rozvoj služieb, nebola konkrétna práca, aby ľudia vedeli, čo urobiť a na čo by mohli dostať dotácie. Toto očakávam tak od nového vedenia, ako aj od seba,“ konštatoval Motyčka. Ako dodal, na regionálnej úrovni nezáleží na tom, kto je z koalície a kto z opozície, „sú iba múdre a nemúdre rozhodnutia“.

„Vážim si každý hlas a ďakujem. Je to pre mňa česť, ak za mňa voliči hlasovali a znova ma zvolili. Verím, že nové vedenie BBSK bude nápomocné kultúre a kultúrnym inštitúciám, ako aj alternatívnym formám umenia, narážam na Divadlo Štúdio tanca. Dúfam, že nebude musieť zasa obhajovať svoju existenciu, ako to zatiaľ muselo robiť vždy pri nástupe nového župana. S novým vedením očakávam dobrú spoluprácu,“ vyjadrila sa Laššáková.

Foto: ilustračné

Zastupiteľstvo BBSK
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie