Barbara Dallosová Šport Video

Žiarsky talent hviezdi aj počas pandémie: Zabodoval v prestížnom e-turnaji! VIDEO

Mladučký karatista za sebou nechal súperov z Japonska, Francúzska či Portorika. Športovci sa ale na turnaji reálne nestretli a svoju formu ukázali virtuálne.

Zdroj: YouTube.com

Zúriaca pandémia do veľkej miery zasiahla aj šport. Športové zväzy však hľadajú kreatívne riešenia a čo môžu, presúvajú do virtuálneho sveta.

Športovci tak nestrácajú motiváciu trénovať a dokonca si pripisujú na kontá aj pekné úspechy. Príkladom je Jozef Šipkovský z Karate Klubu MŠK Žiar nad Hronom. Mladučký športový talent vybojoval v online turnaji striebro až z austrálskeho Sydney.

Žiarsky trojlístok

Do e-turnaja Katana intercontinental Karate League e-Tournament nasadil žiarsky klub troch pretekárov, Jozefa Šipkovského, Adama Hudeca a Nikolu Kršiakovú. Ako vysvetľuje ich tréner Ľubomír Striežovský, jeho zverenci to nemali jednoduché. Päťkolového turnaja sa zúčastnilo 472 pretekárov z 38 štátov z celého sveta. Časť v Sydney bola tretím kolom.

Ako pyšne hovorí tréner, medzi dekorovanými pretekármi boli aj farby žiarskeho MŠK vďaka Jozefovi Šipkovskému.

Tvrdý boj

Turnaj mal najprv základnú časť, v ktorej sa bodovali videá a osem najlepších sa prebojovalo do časti, kde už bol KO systém.

„Naši traja pretekári Adam Hudec, Nikola Kršiaková a Jozef Šipkovský nahrali svoje zostavy a čakalo sa na hodnotenie rozhodcov. Jozef sa v kategórii 10-ročných chlapcov umiestnil bodovo na 2 – 3. mieste, Adam medzi 12-ročnými chlapcami na 4. mieste a Nikola medzi 13-ročnými dievčatami na 11. mieste. Obaja chalani postúpili do ďalších bojov. Tu mal Adam smolu na vylosovanie, keď hneď do prvého kola chytil neskoršieho víťaza z Egyptu. Adam podal super výkon, keď prehral len o jednu desatinku bodu za svojim súperom. Keďže súťaž bola bez repasáže, do bojov už viac nezasiahol,“ opisuje priebeh turnaja Striežovský.

Strieborný pretekár

Jozef bodoval z trojice žiarskych karatistov najviac. Postúpil výhrami nad súperom z Portorika a výhrou nad slovenským kolegom do finále. Tu ho čakal papierovo silnejší súper, čo sa prejavilo aj vo výslednom verdikte.

„Striebro z takéhoto turnaja je však určite veľkým úspechom, však zanechal za sebou pretekárov z Japonska, Talianska, Francúzska, Portorika…,“ vymenúva tréner.

Ako zhodnotil Striežovský, súťaž bola náročná v tom, že do každého kola pretekári nahrávali novú zostavu a tak museli byť počas celého súťažného týždňa neustále pripravení na nahrávanie.

„Všetkým trom pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho mesta i Slovenska a nám zostáva dúfať, že napriek dobrým skúsenostiam z videosúťaže sa predsa len čím skôr vrátime z virtuálneho prostredia do našich tréningových priestorov a súťažných hál v reálnom svete,“ uzatvára Ľubomír Striežovský.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM