Futbal Šport Video

Nové tváre, investor aj stratégia: Pohronie odštartovalo zimnú prípravu, VIDEO

Klubu patrí po jesennej časti posledné miesto v tabuľke. Podľa slov trénera sa však po sérii zmien púšťa do práce s veľkým nasadením.

Ilustračný obrázok k článku Nové tváre, investor aj stratégia: Pohronie odštartovalo zimnú prípravu, VIDEO
9
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V oklieštenom zložení začali v pondelok so zimnou prípravou futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. V klube, ktorému patrí po jesennej časti v tabuľke Fortuna ligy posledné miesto, už majú nového zahraničného partnera zo Švajčiarska.

Séria zmien

Mestské zastupiteľstvo v Žiari nad Hronom schválilo koncom decembra prevod 20 percent akcií spoločnosti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, a.s. pre budúceho spoluvlastníka, ktorým sa stane Loic Favre.

V FK Pohronie sa udiali aj viaceré zmeny vo vedení klubu. Novým športovým manažérom sa stal Štefan Zaťko, ktorého prácou bude vyhľadávať domácich hráčov pre A-tím. Pohronie stráca päť bodov na predposlednú Senicu, odohralo však o dva zápasy menej.

Nové mená

Hlavný tréner Jan Kameník z Česka mal v pondelok k dispozícii 17 hráčov, káder sa ešte bude meniť, finálnu podobu by mal dostať v polovici januára. Do mužstva zatiaľ pribudlo niekoľko nových mien. Konkurenciu Tomášovi Jenčovi bude v bráne robiť Libor Hrdlička, skúsený 35-ročný gólman, prichádzajúci z českej Karvinej. Na hrote útoku nahradí Boniho Bimenyimanu, ktorému sa skončilo hosťovanie, Adler da Silva, 22-ročný švajčiarsky hráč brazílskeho pôvodu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Do obrany pribudol 23-ročný stopér z MFK Liptovský Mikuláš, Andrej Štrba. Do prípravy sa zapojil aj mladý 19-ročný obranca Samuel Jenát, rodák z neďalekého Hliníka nad Hronom, ktorý doposiaľ pôsobil v FK Železiarne Podbrezová alebo v Petržalke. Do prípravy sa čoskoro zapojí aj dvojica mladých talentovaných krídelníkov z Afriky – Ismael Dao z Pobrežia Slonoviny a Malienne Ladji z Mali a dvaja hráči z kategórie do 19 rokov.

V klube ďalej nepokračujú Michal Obročník, Kojo Matič, Boni Bimenyimana, Peter Chríbik, Patrik Jacko, Patrik Abrahám, Ivan Audino, Viktor Vondryska, Erik Kramár, Dominik Daniš.

Zmiešané pocity

„Máme zahraničného partnera zo Švajčiarska, tam prebieha intenzívna komunikácia o príchode nových hráčov. Káder bude tvoriť 20 alebo 21 hráčov a traja brankári. Pri výbere nových hráčov sme zohľadňovali aj ich vhodnú typológiu, aby zapadali do systému hry, ktorým sa aktuálne prezentujeme. Kým nie je všetko definitívne doriešené, zverejňovať ich zatiaľ nebudeme. Posilniť by mali stred zálohy, útok či obranu. Posilnili sme post gólmana, prichádza Hrdlička z Karvinej. Z Liptovského Mikuláša prichádza talentovaný hráč s veľkým potenciálom Andrej Štrba. Začali sme viac pracovať s regiónom a našou mládežníckou kategóriou. Z 19-ky prišli dvaja hráči plus jeden hráč z regiónu. Po odchode Boniho Bimenyimanu, ktorý sa vrátil z hosťovania do svojho klubu sme tiež poslinili post útočníka,“ povedal na štarte prípravy hlavný kouč.

Ten ďalej uviedol: „Pocity sú zatiaľ zmiešané, pretože ešte nemáme všetkých hráčov na prvom tréningu. Zatiaľ sme v obmedzenom počte, de facto čakáme až sa k nám pripojí zvyšok a až potom sa to rozbehne podľa nášho plánu. Tím dokázal slušnú kvalitu, v niektorých zápasoch podal dobré výkony. Treba povedať, že sa nám nepodarilo viac zápasov doviesť do víťazného konca. To je asi to jediné, čo chýbalo. Hráči pracovali veľmi poctivo v tréningovom procese, mali aj veľké nasedenie v zápasoch. S tým bola spokojnosť. Kde máme rezervy, to vieme. Na tom budeme pracovať.“

Sústredenie s otáznikom

Súčasťou prípravy je plánované sústredenie od 24. do 29. januára, jeho konanie však závisí od platných opatrení na zabránenie šírenia COVID-19. V klube veria, že pandemická situácia a opatrenia prijaté vládou dovolia mužstvu odštartovať jarnú časť sezóny dohrávkami zápasov doma proti Nitre 6. februára a 9. februára na pôde Serede.

Následne 13. februára privíta Pohronie na domácej pôde Michalovce a 20. februára vycestuje na Slovan. V pláne sú prípravné zápasy s Liptovským Mikulášom, Podbrezovou, Žilinou, Banskou Bystricou či Ružomberkom.

Prípravné zápasy FK Pohronie

  • 9. januára: doma proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš
  • 16. januára: vonku proti FK Železiarne Podbrezová
  • 20. januára: vonku proti MŠK Žilina
  • 23. januára: súper v štádiu riešenia
  • 27. januára: vonku proti MFK Dukla Banská Bystrica
  • 30. januára: doma proti MFK Ružomberok

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Aktuality zo Žiaru a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM