Nemocnica začala prepúšťať: Vyhadzov dostalo 42 ľudí

Ťažké časy pre zamestnancov Rooseveltovej nemocnice. Vedenie špitálu pristúpilo v týchto dňoch k nepríjemnému kroku. Po auditoch, ktoré sa v nemocnici vykonali sa začalo s prepúšťaním pracovníkov. Doposiaľ prácu stratilo 42 ľudí.

Marcel Mojžiš
Ilustračný obrázok k článku Nemocnica začala prepúšťať: Vyhadzov dostalo 42 ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk

Výsledky auditov v banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta odhalili podľa vedenia potrebu optimalizácie ľudských zdrojov. „Doposiaľ sme sa dohodli na rozviazaní pracovného pomeru so 42 zamestnancami – z nich bolo 11 sestier, ostatní boli robotníci a iní zdravotnícki zamestnanci,“ priblížila Ružena Maťašeje z referátu internej a externej komunikácie nemocnice. Audity sa uskutočnili v rámci projektu reštrukturalizácie.

Projekt je podľa Maťašeje dlhodobý plán, ktorého realizovanie znamená urobiť na seba úzko nadväzujúce kroky. „Nie je to len o konkrétnych opatreniach, ale aj o riadení zmeny, ktorú možno úspešne dosiahnuť len zmenou postoja všetkých zúčastnených a ich stotožnením sa s ňou,“ konštatovala.

Cieľom spomínaných letných auditov nebola len optimalizácia ľudských zdrojov, teda prepúšťanie. „Ich misiou bolo vo vzájomnom dialógu s oddeleniami nájsť skryté rezervy vo vnútorných procesoch a snaha o ich prestavenie a zefektívnenie,“ pokračovala Maťašeje. Ako pripomenula, nemocnica zaviedla rozpočtové obmedzenia v oblasti spotreby a nákupov, pričom v tejto fáze sa zameriava na ich dodržiavanie.

Zdroj: TASR