Jakub Forgács Rôzne

Bystrická odborníčka na nechtový dizajn radí: Dámy, dodržte tieto body a určite sa potešíte

Upravené ruky a nechty sú klenotmi každej ženy. V čom však spočíva tajomstvo krásnych a zdravých nechtov? Spýtali sme sa priamo odborníčky z mesta pod Urpínom, ktorá vie, ako na ženské ruky.

Ilustračný obrázok k článku Bystrická odborníčka na nechtový dizajn radí: Dámy, dodržte tieto body a určite sa potešíte
15
Galéria

Nechtová dizajnérka Veronika Poliaková (36) žije v Banskej Bystrici, kde sa venuje nechtovému dizajnu už od roku 2002. Prečítajte si rozhovor so ženou, ktorá má v starostlivosti o ženské ruky a nechty už trinásťročnú prax a pozrite, aké rady dala Bystričankám.

Ako ste sa dostali k tejto práci? Bol to váš sen?

Pred pätnástimi rokmi som chodila na nechty k nechtovej dizajnérke, ktorá po čase v obore skončila. Odkúpila som si od nej materiál, ktorý mi ochotne poskytla. Samozrejme, že som od nej odkukala teoretické, praktické zručnosti a rôzne techniky a začala som doma skúšať. Keďže sa moje nechty páčili môjmu okoliu, začali ma navštevovať kamarátky a ich kamarátky… Rozbehlo sa mi to tak, že som celé dni trávila pri práci, ktorá ma doteraz baví. Po nejakom čase ma moje kamarátky nahovorili, aby som si spravila akreditovaný kurz a zlegalizovala moje hobby. Do dnešnej doby vlastním niekoľko certifikátov, absolvovala som súťaž v nechtovom dizajne a mám za sebou aj školiteľskú prax…

Čo je teraz trendy, čo sa úpravy nechtov týka?

Podľa môjho názoru je v dnešnej dobe trendy všetko, čo sa páči zákazníčkam. V určitých etapách sa vraciame v trendoch dozadu alebo vymýšľame nové kreácie. Tu sa fantázii medze nekladú… A zase tu je pravidlo: To čo sa páči vám, sa nemusí páčiť niekomu inému…

A čo preferujú vaše zákazníčky?

Čo sa týka nechtového dizajnu, moje zákazníčky preferujú klasiku, ale nájdu sa aj také, ktoré si odvážne dajú namodelovať novinky, teda najnovšie trendy nail artu ako One stroke, Stiletto, Edge, 3D zdobenie gélom, 3D zdobenie akrylom, zdobenie hubkou, gél lakom, trblietkami, pečiatkami, zdobenie francúzskou manikúrou, zdobenie vodou – Water marble, farebným pigmentom, Akvarelovými farbami, akrylovými farbami, Fimo hmotou atď…

Nechty v pravom rade musia vyzerať prirodzene a nie umelo. Tvar nechtu je viac obľúbený oblý a kratší. Farby idú viac pastelové, pastelovoneónové perleťové ale aj matné – matt look. Keďže môj salón navštevujú zákazníčky rôznej vekovej kategórie, nail art a úprava nechtov má široké spektrum.

Sú v kurze aj nejaké odvážnejšie štýly úprav nechtov?

Medzi najodvážnejší štýl úpravy nechtov patrí Edge štýl – sú to takzvané strieškovité nechty, ktoré môžeme robiť na nechtovú šablónu ale existujú v tomto tvare aj nechtové tipy.

Stiletto štýl – tvar nechtu je dlhý a špicatý, modelujú sa na nechtovú šablónu alebo na stiletto tipy, gélovou i akrylovou technikou. Takýto odvážny štýl nechtov môžeme zdobiť rôznymi technikami ako One stroke, 3D akryl, 3D gél a podobne. Ak sa zákazníčky rozhodnú pre takýto štýl nechtov, mali by si vybrať odbornú nechtovú dizajnérku, ktorá má potrebnú prax.

Najodvážnejšie a nenositeľné štýly zdobenia nechtov si môžete každoročne pozrieť na súťažiach v nechtovom dizajne a nail arte. Tam sa určite medze nekladú a je sa na čo pozerať.

Ako často sa menia trendy. Stačí nejaká nová relácia v televízii, kde si zákazníčky okukajú novinky alebo je to dlhodobejšie?

Podľa môjho názoru trendy v nechtovom dizajne určujú profesionálni nechtoví „guruovia“, majstri remesla, ktorých môžeme vidieť na medzinárodných, ale aj svetových súťažiach. Samozrejme, že sú to aj časopisy, ktoré nám prinášajú fotografie a články s takýchto akcií. Aj televízne relácie prispievajú k novým trendom. Klientky surfujú na internete a stále hľadajú niečo nové, niečo, čo by zaujalo ich okolie. Myslím si, že trendy je dnes všetko, čo je pekné, extravagantné alebo bijúce do očí. Žijeme v 21. storočí a trendy sa menia závratnou rýchlosťou. Raz je moderné to a potom ono. Niekedy sa nestíhame týmto trendom rýchlo prispôsobiť.

Na aké najkurióznejšie požiadavky svojich klientok si spomínate?

Mám zákazníčku, ktorá chodí ku mne už asi pol roka a vždy si dáva modelovať a zdobiť nechty rovnako. Na jeden nechtík jej ručne kreslím znak Slovenskej republiky. Neviem, či je to kuriózna požiadavka, no predpokladám, že v budúcnosti mi dovolí, urobiť nejakú zmenu.

Navštevujú váš salón aj muži a ak, na aké procedúry chodievajú?

Do môjho salónu muži nechodia, ale nemám problém manikúru alebo poradenstvo ponúknuť aj im.

Chodia k vám zákazníčky aj s fotkami idolov, podľa ktorých by chceli upraviť nechty? Viete si poradiť aj s niečím takým?

Keď ma kontaktuje nová zákazníčka ohľadom modelácie nechtov, vždy jej odporučím moju stránku, kde mám veľa fotografií mojich prác za moju 13-ročnú prax. Má možnosť sa inšpirovať. Samozrejme, že zákazníčky majú možnosť, nájsť si fotky nechtov na internete a pošlú mi ich mailom alebo ukážu, keď prídu na modeláciu. Nie je pre mňa problém namodelovať a nazdobiť nechty podľa predlohy, ale mám pravidlo. Nekopírujem práce iných nechtových dizajnérok. Mám veľmi prispôsobivé a milé zákazníčky, ktoré si dajú poradiť a vytvorím im na nechtoch podobný štýl, s ktorým sú nakoniec veľmi spokojné.

Niektorí si asi myslia, že práca v nechtovom štúdiu spočíva iba v manikúre a nalakovaní či nagélovaní nechtov. Viete povedať, čo všetko obnáša?

Ten kto vlastní nechtový salón by mal v prvom rade mať zvládnutú komunikáciu s klientom. Patrične klientku privítať a uviesť do salónu, vypočuť si čo od vás klientka očakáva. Je nutné byť poradcom, dohodnúť a vysvetliť postup práce, vykonať prácu a popri tom komunikovať, byť ústretová a vysvetľovať. Niektoré klientky prichádzajú úplne prvýkrát a je potrebné, aby v salóne cítili že jednajú s profesionálom, ktorý má prax v obore a vie posúdiť, na základe jej požiadavky, aký typ modelácie a štýl zdobenia sa k jej typu ruky hodí. Na oplátku to potom funguje tak, že ak sa klientka cíti pohodlne a je v príjemnom a čistom prostredí, nemá problém komunikovať aj o osobných veciach. Vtedy sa klientkami zbližujeme, náš vzťah sa prehlbuje a práca nám ubehne ako voda.

Vedeli by ste stručne zhrnúť 5 základných rád, keď chce mať žena zdravé a pekné nechty?

Ak máme pekné a upravené ruky a nechty, vystavujeme ich na obdiv. Aj na prírodných nechtoch sa odráža náš životný štýl, životospráva, zdravotný stav, nervozita, pohoda, ale aj tendencia nechať sa ovplyvniť módnymi trendmi. Tu je niekoľko užitočných rád pre prírodné nechty:

  • Dbajte na čisté a upravené ruky a nechty – stačí raz za čas navštíviť salón a dať si upraviť prírodné nechty manikúrou, pokiaľ to nezvládnete v domácom prostredí. Dožičte si v nechtovom salóne občas na oživenie a prekrvenie rúk píling, parafínový zábal alebo masku a nechajte sa rozmaznávať príjemnou masážou rúk.
  • Ak si lakujete nechty, dbajte na to, aby lak nebol zatečený ku kožtičke, alebo aby nebol popraskaný. Radšej si nechty prelakujte aj raz za dva až tri dni.
  • Na prírodné nechty používajte bezacetónové odlakovače.
  • Kožtičky si nikdy nestrihajte, môžete si poškodiť koreň nechtu. Lepšie je zbaviť sa kožtičiek orezávatkom na kožtičku.
  • V domácej manikúre by nemali chýbať papierový pilník, leštička, poprípade olejček na kožtičky.

Čítajte tiež:

Skúsená vizážistka Karin Maran (42) z Bystrice radí: In je sviežosť a jednoduchosť, make-up na leto odložte

5 rád od ostrieľaného kaderníka z Bystrice: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?

Zisťovali sme, čo pomáha pre sexi zadok do plaviek: Profi trénerka z Bystrice radí, TOTO sú priority!

Pripravené na leto? Zaručené tipy od profi trénerky z Bystrice pre sexi bruško do plaviek

Foto: archív Veroniky Poliakovej

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479