Jakub Forgács Rôzne

Zisťovali sme, čo pomáha pre sexi zadok do plaviek: Profi trénerka z Bystrice radí, TOTO sú priority!

Leto je obdobie, keď svoje nedostatky už neskryjeme pod oblečenie. V plavkách dobre ukáže aj sexi zadoček. Ako si ho, ale vylepšiť? Spýtali sme sa profi trénerky...

Ilustračný obrázok k článku Zisťovali sme, čo pomáha pre sexi zadok do plaviek: Profi trénerka z Bystrice radí, TOTO sú priority!
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Nedávno sme vám priniesli článok o tom, čo treba robiť pre pekné bruško do plaviek. Tentokrát sme oslovili banskobystrickú trénerku Luciu Burkovskú (25), ktorá ženám poradila, ako dosiahnuť sexi zadok.

„Cvičiť som začala ešte na základnej škole a kaďže ma to vždy bavilo, rozhodla som sa, urobiť si trénerský kurz. Pracujem vo fitku MM Fitness v Banskej Bystrici na recepcii a popri tom trénujem zopár báb. Moja klientela sú dievčatá a ženy. Máme tu aj iných trénerov – chalanov, ktorí sa tomu naplno venujú,“ vysvetlila mladá Banskobystričanka, ktorá popri práci aj študuje, takže času má niekedy menej, ako by chcela.

Bez pohybu to nejde

„Pohyb je pre človeka prirodzený. Je dôležitou súčasťou nášho života. Pohyb je jediná možná cesta, okrem dodržiavania zásad zdravej výživy, na zlepšenie zdravotného stavu. Človek sa cíti lepšie, zlepší sa mu zdravotný stav, celkový vzhľad a postava. Šport treba brať ako životný štýl a nie ako trápenie. Beh, plávanie, korčule, bicykel sú výborné kardio cvičenia na spaľovanie tukov. Takisto to treba doplniť silovým tréningom vo fitku,“ pokračovala Burkovská.

Ako ďalej spomenula, treba sa stravovať pravidelne, aj päťkrát denne v menších porciách. „Vo večerných hodinách sa vyhýbať ťažším jedlám a sacharidom. Potrebný je aj dostatok ovocia a zeleniny. Ovocie skôr v doobedných hodinách, keďže aj to obsahuje cukry,“ vysvetlila.

Pohár vody hneď ráno

Dôležité je podľa jej slov aj piť dostatok tekutín, minimálne dva litre. „Najlepšia je čistá voda, poprípade čaj, ovocné šťavy zriedené s vodou a iontové nápoje na doplnenie minerálov a vitamínov. Pitný režim zrýchľuje aj metabolizmus a prečisťuje organizums. Sladené nápoje sú absolútnym tabu,“ povedala s tým, že dobrý tip je ráno nalačno, hneď po prebudení, vypiť pohár vlažne vody s odšťaveným citrónom a raňajkovať až po polhodine.

„Vyhýbať sa treba sladkostiam a mastným jedlám a voliť skôr šaláty, doplnené chudým mäsom na doplnenie bielkovín. Vhodný je aj syr cottage, má málo kalórií a dostatok bielkovín. Dve hodiny pred spánkom nejesť, poprípade si dať proteínový nápoj, ktorý zakúpite aj v našom fitku,“ uzavrela Burkovská so slovami, že kardio cvičenie doplnené silovým tréningom vo fitku a pravidelná zdravá strava sú tým najlepším spôsobom, ako sa dostať do formy.

Čítajte tiež:

Pripravené na leto? Zaručené tipy od profi trénerky z Bystrice pre sexi bruško do plaviek

Foto: kombo Lucia Burkovská/ilus­tračné

Bystrické kúpalisko čoskoro otvoria: Pozrite si jeho novinky v OBRAZOCH
14
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie