Jakub Forgács Rôzne

Skúsená vizážistka Karin Maran z Bystrice radí: In je sviežosť a jednoduchosť

Na začiatku mala sen, robiť prácu, ktorá by ju bavila. Nezľakla sa a išla si za ním. Po rokoch sa z nej stala odborníčka, ktorej sa s dôverou vložia do rúk Banskobystričanky, no spolupracovala aj na súťažiach Miss. Prečítajte si rozhovor s vizážistkou Karin Maran.

Ilustračný obrázok k článku Skúsená vizážistka Karin Maran z Bystrice radí: In je sviežosť a jednoduchosť
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Banskobystričanka Karin Maran, ktorá striedavo žije pod Urpínom a v Taliansku, sa práci vizážistky venuje už 20 rokov. „Pred 20 rokmi som hľadala možnosť splnenia si jedného z mojich snov. Robiť prácu, ktorá by ma bavila. V tom čase to bolo oveľa komplikovanejšie. Dokonca ani na živnostenskom úrade ešte neexistoval tento druh živnosti. Tak sme vymysleli názov "Beauty techniky spojené so skrášľovaním“," začala rozprávanie talentovaná vizážistka.

Vedomosti odovzdáva ďalej

„Našla som si rekvalifikačný kurz v Košiciach. Pár mesiacov po absolvovaní kurzu ma oslovila firma Coty, že o mne počuli a dostali odporučenie, či by som nemala záujem pracovať pre nich ako vizážistka pre Margaret Astor a Rimmel. To bola súčasť môjho sna, pracovať ako vizážista pre značku. Bola to pre mňa úžasná škola. Líčenie a spolupráca na súťažiach Miss. Neskôr som pracovala pre značku Bourjois a rozbiehala ako vizážista Collistar,“ pokračovala Maran.

Ako ďalej spomenula, teraz sa venuje vizážistike v salóne, kde poskytuje služby klientkam a odovzdáva vedomosti a lásku k tejto profesii ďalej v rámci kurzov vizáže, ktoré vedie v Akadémii Plus.

„K tejto profesii musí mať človek vzťah, estetické cítenie, trpezlivosť a psychologický prístup, aby vedel odhadnúť klientku a jej predstavy,“ povedala ďalej so slovami, že časom sa človek stáva svojou profesiou" posadnutý a tak, ako si zdravotné sestry všímajú žily na rukách, stomatológovia zdravý úsmev, vizážisti celkovú úpravu.

Náročná aj sama na seba

Čo sa týka vizáže, je vraj náročná aj na seba. „Ale nepreháňam to. Samozrejmosťou sú upravené ruky, vlasy, zdravá pleť… Vždy som sa o seba v rámci možností starala. Neverím vete: "Nemám na seba čas.“ Chcem odkázať všetkým ženám, že je dôležité, nájsť si čas sama na seba. Rozmaznávať sa. Byť vzorom pre svoje deti. A cítiť sa správne sebavedome," spomenula.

„Mám tri deti, ktoré som 15 rokov vychovávala sama. A vždy som si našla čas sama pre seba. Je to len o organizácii svojho života,“ povedala a ako doplnila, tú pohodu potom môžete odovzdávať ďalej len keď ste vy spokojná sama so sebou a máte sa rada.

V líčení prevláda sviežosť a jednoduchosť

A čo odporúča Banskobystričankám? „Mladé dievčatá, slečny. Nepoužívajte veľa make-upu cez deň, hrubé líčenie. Viem, chcete pôsobiť staršie. Avšak nikdy už nebudete mať to krásne čaro mladosti, čo máte teraz. Využite ho. Ukážte svoju krásu. Neschovávajte svoju osobnosť za omietkou make-upu,“ poradila vizážistka so slovami, že to krásne, čo je na dievčatách teraz, sú iskry v očiach, skryté v tvrdých tieňoch, svieža pleť, nedýchajúca pod maskou a krásne šťavnaté pery, potlačené výrazným rúžom.

„Zrelým ženám a dámam by som odkázala, že make-up má vyzdvihnúť to, čo je na vás krásne a zakryť to, čo nechcete dať svetu vedieť. Má zjednotiť pleť. Ak si náhodou neviete dať rady, nekopírujte obrázky násťročných modeliek v časopise. Vy nie ste kópie. Ste nádherné originály. Navštívte vizážistu, skonzultujte s ním farby, odtiene, ktoré vás vyzdvihnú. Ukáže vám a naučí vás ako korigovať pleť. Zahoďte príliš veľa perlete a siahnite po matných tónoch,“ pokračovala v rozprávaní.

„Keď už sa vám vizážistka venuje, konzultujte, pýtajte sa. Nečakajte len na výsledok. Učte sa a ukážte aké ste krásne. V jednoduchosti je krása,“ poradila Maran, podľa ktorej aktuálne v dennom líčení prevláda sviežosť, jednoduchosť, farebnosť ladiaca s oblečením mätovej, lososovej, oranžovej a tyrkysovej farby.

Na leto odporúča odložiť make-up a odporúča radšej používať tónovacie krémy, BB creamy na zjednotenie pleti a chrániť si pleť UV faktorom. „Zvýrazniť mihalnice, respektíve využiť možnosť 4D. Na pery lesk a na líčka svieže farby. Nie veľmi zemité. Respektíve bronzing, aby pleť pôsobila rozžiarene, zdravo, nie unavene,“ povedala s tým, že ženám po 40-tke odporúča vlastniť matný červený rúž, zvýrazňujúci charizmu zrelej ženy.

Pleť si pamätá

Najdôležitejšie je podľa jej slov zdravá pleť. „Vždy, zdôrazňujem vždy, si večer pleť očistite, odlíčte. Ráno takisto, až potom naneste správny krém podľa toho, ako vám poradí vaša kozmetička. Ona je odborník. Pozná čo je pre vašu pleť v danom období dôležité,“ dala tip Maran a doplnila, že raz za mesiac sa treba zveriť do rúk odborníkovi v salóne a dopriať si kozmetické ošetrenie, profesionálnu úpravu obočia… Ženy by sa podľa nej nemali snažiť, nahradiť doma ich remeslo, používať kvalitné prípravky a pleť si chrániť pred UV žiarením, pretože si pamätá.

„Ja osobne mám zdravú pleť. Na deň si pery zvýrazním červeným rúžom, oči jemne dokreslím kontúrkou a osobne mám 4D mihalnice tónované do fialova. Nebojte sa farieb. Nepoužívam na deň make-up,“ prezradila a ako dodala, to si necháva na iné príležitosti, kedy sa vyhrá s líčením, tónovaním a korekciou pleti, vytieňovaním očí, aby zažiarila ako femme fatale, iná žena.

Čítajte tiež:

Bystrický gynekológ Peter Hunák: 5 vecí, s ktorými sa na mňa pacientky obracajú najčastejšie

Pripravené na leto? Zaručené tipy od profi trénerky z Bystrice pre sexi bruško do plaviek

Bystrická učiteľka v bielom plášti: Najkrajšie sú chvíle, keď deti odchádzajú domov vyliečené

V Bystrici máme TOP lekára Slovenska: Veľká pocta pre pôrodníka Radomíra Tršku

Lekára Rooseveltky odsúdili za ublíženie na zdraví a šoférovanie pod vplyvom alkoholu!

Zubári vs. peňaženky pacientov: Zisťovali sme, aké skúsenosti majú Bystričania

Foto: archív Karin Maran

FOTO: Žena, ktorej sa Bystričanky s dôverou vkladajú do rúk
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie