Jakub Forgács Správy

Výborná správa pre pacientov: V bystrickej nemocnici pribudli desiatky nových lôžok, FOTO

Nové lôžka znamenajú predovšetkým komfortnejšiu liečbu pre pacientov, bezpečnosť pre pacientov, ale bezpochyby zlepšia aj podmienky na prácu pre zdravotníckych pracovníkov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Ilustračný obrázok k článku Výborná správa pre pacientov: V bystrickej nemocnici pribudli desiatky nových lôžok, FOTO
8
Galéria

Pred pár dňami bolo do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica (DFNsP BB) privezených 78 nových lôžok. „Ide o jeden z krokov Ministerstva zdravotníctva SR, ktorými sa snaží o zlepšovanie podmienok v slovenskom zdravotníctve. Je to de facto prvýkrát, kedy MZ SR centrálne zastrešilo komplexnú obnovu štátnych nemocníc v tak veľkom rozsahu,“ uviedla Jana Petríková referent pre marketing, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou Banská Bystrica.

„Nové lôžka znamenajú predovšetkým komfortnejšiu liečbu pre pacientov, bezpečnosť pre pacientov, ale bezpochyby zlepšia aj podmienky na prácu pre zdravotníckych pracovníkov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. DFNsP BB je jednou z ôsmych nemocníc, pre ktoré už boli nové lôžka verejne obstarané,“ pokračovala Petríková.

Aj keď išlo o centrálny nákup, nemocnice mali podľa jej slov možnosť vybrať si presne taký typ lôžka, aký pre svojich pacientov potrebujú. Do DFNsP BB pribudlo 10 kusov postelí pre najmenších pacientov a 68 lôžok pre väčšie deti. Umiestnené boli na všetkých lôžkových oddeleniach – II. Detská klinika, Klinika detskej chirurgie, Klinika pediatrickej onkológie a hematológie aj II. Klinika pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny. „Práve na poslednej zmienenej klinike boli umiestnené lôžka, ktoré predstavujú najvyšší štandard nemocničných lôžok svetovej úrovne. Svojou funkcionalitou spĺňajú predpoklady náročnej manipulácie s pacientom, resuscitačnej, ako aj intenzívnej starostlivosti o pacienta,“ uviedla Petríková.

Ako ďalej spomenula, na ostatných oddeleniach sú umiestnené plne elektricky ovládateľné lôžka so sofistikovanými funkciami a nadštandardnými vlastnosťami, ako nastaviteľnosť výšky ložnej plochy, či polohovanie pacienta. Ich súčasťou sú kvalitné matrace, pohyblivé bočnice a ďalšie príslušenstvo, ako napríklad infúzne stojany. „Postele sú v jemných pastelových farbách a jednoznačne vytvárajú úplne iný pohľad a dojem z nemocničnej izby, o komforte pacienta nehovoriac,“ podotkla.

Pôvodné (staré) lôžka boli rozdelené do dvoch skupín podľa stupňa opotrebovania na tie, ktoré sú vyradené a budú zlikvidované, a tie, ktoré sú ešte vhodné na použitie. „Druhá skupina lôžok bola odovzdaná domovom sociálnych služieb, kde budú lôžka využívať ich klienti. Vďaka centrálnemu nákupu cez MZ SR teda profitujú nielen zdravotnícke zariadenia,“ dodala Petríková.

Pozrite si nové lôžka v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: V bystrickej nemocnici pribudli nové lôžka
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie