VIDEO zo srdca Slovenska: Zábery Bystrice, ktoré vznikali rok a stoja za to

Nádherné, dynamické video zachytáva krásy nášho kraja. Pozrite si zábery stredného Slovenska, ktoré vám pohladia na duši a ukážu vám, že máme byť na čo hrdí.

Ivana Kováčiková
Ilustračný obrázok k článku VIDEO zo srdca Slovenska: Zábery Bystrice, ktoré vznikali rok a stoja za to
Zdroj: YouTube.com

Nedávno sme vám priniesli strhujúce zábery z okolia Bystrice, ktoré vyzerajú ako z rozprávky. Iba 18-ročný študent vytvoril zaujímavé video, v ktorom zachytáva krásy prírody aj mikrokozmos v nej. Náš kraj zaujíma aj profesionálnych filmárov, ktorý využívajú kulisy starobylých hradov a typických dedín na tvorbu svojich diel. Priniesli sme vám výber tých najznámejších točených v našom okolí.

Najnovšie video je na svete len pár dní a už malo viac ako 2 430 vzhliadnutí na internete a ich počet stále stúpa. Klip s názvom Stredné Slovensko – Radosť spoznávať uverejnila na svojom Youtube kanály Oblastná organizácia cestovného ruchu Central Slovakia, ktorá združuje mestá Banská Bystrica, Zvolen, Sliač a Donovaly.

„Chceli sme spojiť jedinečné prírodné a historické krásy nášho regiónu s pestrou ponukou aktivít do celku, ktorý nie je len sekvenciou záberov, ale prináša skutočný príbeh, ktorý bude chcieť prežiť každý, kto si video pozrie“ uviedol Jiří Pěč, výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko.

Radosť zažiť

Na tvorbe videa participoval aj Jakub Seewald, ktorý na svojom facebookovom profile priblížil, ako vyzeralo natáčanie. „Do roka a dňa. Od storyboardu až po Final. Bola to dlhá cesta, ale som spokojný ako to dopadlo. Na tomto videu makalo neskutočne veľa ludí. Ľudia, bez vás by to nešlo,“ poďakoval sa tímu, s ktorým spolupracoval.

Video zachytáva to najlepšie priamo zo srdca Slovenska. Na dynamických záberoch uvidíte niekoľko krát Námestie SNP, pamätník SNP aj letecký pohľad na bystrickú Kalváriu. Tvorcovia lákajú aj na športové vyžitie v meste a blízkom okolí kedže sa Bystrica stala Európskym mestom športu pre rok 2017.

Nebudeme veľa prezrádzať, pozrite si video v našej galérii.

Čítajte tiež:

FOTO: Akcia, akú Bystrica ešte nezažila. Námestím lietali desiatky akrobatov

HLASUJTE: 5 bystrických kaviarní, ktoré za to stoja. Ktorá je podľa vás NAJ?

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame