Ivana Kováčiková Rôzne

HLASUJTE: 5 bystrických kaviarní, ktoré za to stoja. Ktorá je podľa vás NAJ?

Nie je káva ako káva. Fajnšmakeri o tom vedia svoje. Našťastie mesto pod Urpínom už má kaviarne, ktoré sa nemajú za čo hanbiť. Súhlasíte?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: 5 bystrických kaviarní, ktoré za to stoja. Ktorá je podľa vás NAJ?
20
Galéria

Viacerí Bystričania začínajú svoje rána s kávičkou a novinami v prijemnej kaviarni. Pri výbere jednotlivých podnikov je viacero rozhodujúcich faktorov. Rolu zohrá originálne prostredie, ponúkaný sortiment, kvalita kávy, ale aj ústretový personál. Spravili sme krátky výber kaviarní v Bystrici, pričom každá je niečím zaujímavá a netradičná. Do výberu sme zaradili len kaviarne, nie reštaurácie kde je tiež možnosť vychutnať si dobrú kávičku. Vieme, že kaviarní je Bystrici neúrekom, my sme vybrali tie, ktoré sú momentálne v kurze.

Gavalier

Kaviareň Gavalier sa nachádza na Murgašovej ulici 9 v blízkosti zelene Mestského parku v multifunkčnom objekte..Interiér tejto malej kaviarne rešpektuje moderný charakter budovy, avšak drobnými detailami a vytvára veľmi útulný dojem. Dekorácie tvoria aj viaceré verzie milých keramických prasiatok. V letnom období je počet miest rozšírený o sedenie na priľahlej terase.

Kaviareň ponúka taliansku kávu značky Carraro v dvoch variantách. Taza v pomere92% Arabika a 8% Robusta a Crema s 20% podielom Robusty a 80% podielom sladkej Arabiky. Nechýbajú vynikajúce zákusky vlastnej výroby a široký výber karibských rumov. Otváracia doma je od 8:00 do 19:00.

Dolce Positivo

Kaviareň Dolce Positivo sa nachádza priamo pri hlavnom vchode do obchodného centra Europa. Interiér je priestranný, má aj detský kútik a v letnom počasí aj veľmi obľúbenú terasu. Kaviareň pripravuje kávu značky Bristot Tiziano, ktorá je zmes 85% Arabiky a 15% Robusty s typickými tropickými tónmi.

Hlavným lákadlom kaviarne sú okrem výbornej kávy predovšetkým zákusky z dielne bystrickej cukrárne Dolce posittivo. Výklad vyzerá naozaj úchvatne, novinkou je ponuka zdravých paleo koláčikov, čiže bez pridávania múky a rafinovaného cukru. Otváracia doba je prispôsobená obchodnému centru, čiže od 9:00 do 21:00.

Pohoda

Trochu zašitá, ale o to lepšia kaviareň Pohoda sa nachádza na za hlavnou mestskou tržnicou na začiatku Bakossovej ulice. Z vonku vás hneď upúta terasa zdobená kvetinovými záhonmi a tvoriaca bariéru medzi mestským ruchom. Interiér rešpektuje starobylé priestory a dotvára ich oriniálnymi kúskami nábytku. Vnútri sa nachádza ja piano na ktorom si môžete v prípade záujmu zahrať.

V kaviarni pripravujú kávu Coffeein praženú na Slovensku, v dvoch variantoch 100% Arabika alebo zmes 80% Arabika spojená s 20% Robusty. V ponuke nájdete širokú ponuku koláčikov od pekára z Rakytoviec, sypané čaje, limonády. Pohodová kaviareň je otvorená od 7:00 do 22:00.

Leroy Bar & Cafe

Do nášho výberu sme zaradili aj kaviarareň, kde nájdete jedných z najúspešnejších baristov na Slovesnku. Leroy Bar a Café nájdeme priamo v centre Námestia SNP. Široká terasa je takmer stále obsadená, krásny výhľad, dobrá káva a pohodlie sú toho hlavným dôvodom.

Podnik je známy účasťou na prestížnych súťažiach kávových majstrov kde neraz prispieva aj organizačne. Môžete si vybrať z viacerých druhov káv alebo vyskúšať špeciálnu kávu pripravovanú metódou Aeropress. Momentálne majú v ponuke dve kávy na espresso, a to blend Home sweet home od pražiarne Café Lomi a Biru Bekele z Etiopie prazena La Bohéme. Okrem toho je k dispozícii ešte káva na filter Ecuador La Perla z Coffee Proficiency.

Ponúkaný sortiment je naozaj široký, nechýbajú ani sladké dobroty. Personál vám pripraví osviežujúcu limonádu, smooties, miešané nápoje alebo ponúkne kvalitný rum. Otváracia doba je počas týždňa od 8:00 do polnoci. V piatky aj soboty je podnik otvorený do 2:00.

Black Coffee

Neďaleko od centra sa nachádza len nedávno otvorená kaviareň Black Coffe. Nájdete ju na Národnej ulici, presne na mieste kde dlhé roky bývala večierka. Interiér kaviarne je zariadený v industriálno-urbanistickom štýle a priestor je prepojený s priestormi útulnej pekárničky. Koncept v sebe spája sortiment večierky, hlavne čerstvé pečivo a originálnu štýlovú kaviareň.

Taliansku kávu Danesi – 100% Arabiku, si tu môžete vychutnať na mäkkej rohovej sedačke „vo výklade“, pri originálnom barovom stole z hrubých drevených dosák pripevnených na industriálnych železných tyčiach. Priestor je zaujímavo členený, sedenie na drevených stoličkách, s industriálnymi retro lampami alebo aj vonku na ulici, kde sú dva stolíky. Kaviareň je otvorená od 7:00 do 22:00.

Viete o nejakých letných drinkoch a vychytávkach v Bystrici? Radi privítame vaše tipy na bystrica@global24.sk.

V našej galérii si môžete pozrieť fotografie z menovaných kaviarní.

Ktorú kaviareň najčastejšie navštevujete? Kam pozvete vašich priateľov? Vyjadrite svoj názor v našom hlasovaní.

Ktorá bystrická kaviareň je vaša najobľúbenejšia?

Gavalier 12.6%
Pohoda 12.3%
Známe bystrické kaviarne V OBRAZOCH.
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie