VIDEO: Bongá, hrnce aj lavór. Desiatky ľudí rozbubnovali bystrické námestie

Protest, aký sa len tak nevidí. Zažiť bubnujúcich ľudí nielen z Banskej Bystrice bolo možné priamo v centre mesta. Nevynechali pritom ani rytmy zo známeho hitu!

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Bongá, hrnce aj lavór. Desiatky ľudí rozbubnovali bystrické námestie
Zdroj: V. Turianska a K. Pecníková

Banskobystrické Námestie SNP zažilo nevšednú akciu. Bubnovačka prilákala desiatky ľudí nielen z Banskej Bystrice, ale aj Martina, Ružomberka či Banskej Štiavnice. Na svedomí ju mala Iniciatíva banskobystrických učiteľov, ktorá bola nespokojná s programovým vyhlásením vlády, a tak sa rozhodla, vyjadriť protestnou akciou.

„Prišlo okolo 60 ľudí a atmosféra bola fajn. Učitelia sa učili tri rôzne rytmy,“ uviedol pre spravodajský portál Bystrica 24 Ondrej Pastierik, jeden z organizátorov akcie z Iniciatívy banskobystrických učiteľov. Práve on povedal na úvod Bubnovačky pár slov o sklamaní učiteľov zo spomínaného dokumentu.

Prítomní sa vybavili vskutku najrôznejšími bicími nástrojmi. „Mali sme klasické bubny, bongá, hrnce, varešky, dokonca aj lavór. Na záver sme sa všetci prešli okolo námestia, bubnujúc úvodný rytmus z piesne We will rock you od Queenu,“ dodal Pastierik.

Ako to vyzeralo na Bubnovačke, si môžete pozrieť v našej foto a videogalérii!

Čítajte tiež:

Nevšedný zážitok spojil Bystričanov. Sídliskom zneli desiatky bubnov VIDEO

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame