Ivana Kováčiková Rôzne

SERIÁL: Bystrickí poslanci v detstve. Spoznáte rozkošné dievčatá na fotke z karnevalu?

Okrem materskej škôlky spolu strávili aj osem rokov v spoločnej triede na bystrickej základke. Fotka z karnevalu skrýva dve poslankyne. Viete, o koho ide?

Ilustračný obrázok k článku SERIÁL: Bystrickí poslanci v detstve. Spoznáte rozkošné dievčatá na fotke z karnevalu?
Zdroj: Dnes24.sk

Poslanci mestského zastupiteľstva však tiež kedysi boli iba deťmi. Niektorí nám ukázali fotografie z čias, keď ešte neriešili problémy mesta a prezradili, ako zvykli tráviť najkrajšie roky. Už sme vám predstavili viacero mužských zástupcov Martina Turčana (SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS), Martina Klusa (Klub nezávislých poslancov),Vla­dimíra Pirošíka (BBA) aj Matúša Molitorisa (SMER-SD, SDKÚ-DS, SNS). Tentokrát sme vybrali dve zástupkyne nežnejšieho pohlavia.

Ukrytá v rakete

„Vyrastala som na Fončorde a voľný čas sme trávili väčšinou vonku. Behávali sme popri Tajovskom potoku, na konároch sme mávali zavesené lano na hojdanie. Každý z nás sa počas detstva stihol aspoň raz v Tajovke „vykúpať. Cez zimu sme sa sánkovali, korčuľovali na jazere plážového kúpaliska, alebo lyžovali na kopci, kde sú dnes radové domy na Kvetinovej ulici. Bol tam dokonca aj vlek,“ zaspomínala si jedna z poslankýň.

„Každoročný karneval bol neoddeliteľnou súčasťou môjho detstva. Môj otec vedel vyrobiť jedinečné karnevalové masky. Bol elektrotechnik a táto raketa Sojuz aj svetielkovala. Pamätám si, ako mi ju chlapci závideli. Vyrobil aj veľmi pekné masky lienky, mušky – svetlušky, ktoré sa v rodine dokonca dedili,“ uviedla poslankyňa ukrytá v rakete.

S dvojičkou

„Moje detstvo bolo nádherné, plné zážitkov a dobrodružstva. Každý deň škola, tréning, jeden alebo rovno dva, alebo výtvarná. Cez víkend preteky v plávaní či zjazdovom lyžovaní a niekedy naozaj dosť adrenalínu. Ak sa črtalo nejaké to voľno, vybehli sme do hôr alebo na jazerá pri Banskej Štiavnici,“ pokračovala druhá z poslankýň, označená krúžkom.

„Ak sa niekomu zdá, že sú na fotke dve rovnaké tváre, nemýli sa. Mala som to šťastie, že som mala stále vedľa človeka – sestričku dvojičku, s ktorou som si veľmi dobre rozumela a aj keď žije mimo SR, stále sme si veľmi blízke. Na fotke som ja tá vo vyššom rade. Moja maminka mala zlaté ruky, čo chytila do rúk premenila na zázrak. Aj tieto kostýmy sú jej dielom,“ uviedla poslankyňa.

Poslankyňa ukrytá v rakete študovala strednú aj vysokú školu v Bystrici. Pracuje ako projektová manažérka v Nadácii pre deti Slovenska a vždy sa pohybovala v oblasti lokálneho a regionálneho rozvoja ako aj vo veľkej miere aj ochrany životného prostredia. V roku 2008 spolu s priateľmi na Fončorde vytvorili neformálnu skupinu Občiansku iniciatíva Zelená Fončorde, ktorá sa pretransformovala na Občianske združenie v roku 2011. V súčasnosti sa venuje koordinácii projektov zameraných na deti, mladých ľudí a dospelých, ktorí s deťmi pracujú, na celom Slovensku.

Poslankyňa , ktorá je na karnevalovej fotke ako víla, je rodená Bystričanka. Po štúdiách na Fakulte architektúry STU v Bratislave a ČVUT v Prahe a jednoročného postgraduálneho štúdia na Academii Istropolitane NOVE so zameraním na ochranu kultúrneho dedičstva začala svoju odbornú prax ako architekt vo vidieckom prostredí, neskôr ako urbanista a architekt – projektant. V súčasnosti pôsobí na Krajskom pamiatkovom úrade v Banskej Bystrici. Tiež pôsobí ako podpredsedkyňa občianskeho združenia Zelená Fončorda, kde spolu s aktívnymi občanmi realizujú úspešné projekty zamerané na skvalitnenie verejných priestranstiev na sídlisku Fončorda. Aktívne sa spolu podieľa na rozbehnutí Komunitného centra Fončorda, kde je členom Koordinačnej rady. S aktívnymi občanmi na Internátnej ulici úzko spolupracuje na realizácii projektu RELAX ZÓNA

Určite ste už spoznali poslankyne Banskobystrickej alternatívy, ktoré zastupujú záujmy volebného obvodu Fončorda. Dievčatko ukryté v rakete je poslankyňa Lucia Skokanová. Druhou známou tvárou je poslankyňa a architektka Hana Kasová.

Čítajte tiež:

Zrušenie významnej investície v Bystrici. Tvrdé slová poslanca na zastupiteľstve

FOTO: Mladá folkloristka v ROZHOVORE: Prečo sú Hrochoťania pupkom sveta?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM