Správy

POMOC pre desiatky ZRANITEĽNÝCH ľudí: Dočkajú sa v Bystrici dostupného bývania?

Zavádzanie housing-led prístupov znamená sprostredkovať štandardné, cenovo dostupné, udržateľné a samostatné bývanie vybranej cieľovej skupine spolu s vykonávaním sociálnych intervencií a odbornej pomoci.

Ilustračný obrázok k článku POMOC pre desiatky ZRANITEĽNÝCH ľudí: Dočkajú sa v Bystrici dostupného bývania?
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Pomoc zraniteľným

Zámerom projektu je poskytnúť vybraným 45 zraniteľným osobám profesionálne terénne sociálne služby s cieľom zabezpečiť dostupné, udržateľné bývanie a poskytnúť pomoc a podporu pri uplatnení sa na trhu práce. „Vzhľadom na obmedzené financie poskytované prostredníctvom tohto projektu je výzva ideálna ako podporný mechanizmus a nástroj najmä pre mestský sociálny podnik, ktorý aj priamo zamestnáva ľudí z cieľovej skupiny a vie tak s nimi efektívne pracovať,“ doplnil vedúci oddelenia sociálnej a krízovej intervencie magistrátu Karol Langstein.

Do výzvy rezortu práce sa zapojil aj Slovenský Červený kríž (SČK), územný spolok Banská Bystrica. Za uplynulé tri roky sa mu podarilo systematickou prácou s klientmi vrátiť z „ulice“ do pracovného života so samostatným bývaním 56 ľudí. Zároveň prostredníctvom programu Európskej komisie pomohol od novembra 2022 ku dnešnému dňu 140 vysídleným rodinám z Ukrajiny a 20 rodinám zo Slovenska nájsť nový domov, prácu a zázemie.

„V aktuálnom projekte sa zameriame najmä na ľudí bez domova, osoby s nízkym príjmom, jednočlenné rodiny s deťmi, zdravotne postihnutých, mladých dospelých odchádzajúcich z ústavnej starostlivosti, seniorov a zraniteľné skupiny obyvateľov. Cieľom je do projektu zapojiť približne 115 klientov, z ktorých si 20 udrží bývanie aj po jeho skončení,“ priblížila riaditeľka banskobystrického spolku SČK Zuzana Stanová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM