Správy

Zmluva je PODPÍSANÁ: Zvolenčania sa dočkajú vytúženého KRUHOVÉHO objazdu

Kruhová križovatka v časti Rákoš by mala vzniknúť na vjazde do Zvolena v smere zo Sliača, blízko bývalého nákupného strediska.

Ilustračný obrázok k článku Zmluva je PODPÍSANÁ: Zvolenčania sa dočkajú vytúženého KRUHOVÉHO objazdu
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Príprava na výstavbu budúcej kruhovej križovatky na Rákoši vo Zvolene pokračuje, zmluva so zhotoviteľom je podpísaná. Odovzdanie staveniska tak bude do dvoch týždňov. Pre TASR to uviedla Lenka Štepáneková, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorý je investorom stavby.

Prípravné práce

Dodala, že v súčasnosti sú už priamo na mieste aj niektoré prípravné práce. Vďaka súťaži je známy zhotoviteľ stavby, na základe výsledkov verejného obstarávania sa víťazom stala spoločnosť Doprastav s cenou 1 553 487 eur s DPH.

Začiatkom tohto roka hovorkyňa priblížila, že kraju vydali stavebné povolenie. „Práce by sa mohli začať po úspešnom ukončení verejného obstarávania a podpise zmluvy s jeho víťazom,“ spomenula. Oznámenie vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie informovalo, že záujemcovia mohli svoje ponuky predkladať do 29. januára. Kritériom na vyhodnotenie ponúk bola cena.

Kruhová križovatka v časti Rákoš by mala vzniknúť na vjazde do Zvolena v smere zo Sliača, blízko bývalého nákupného strediska.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM