Rôzne Správy

Toto sa v meste len tak nevidí: Kremničania bežkujú priamo v centre

To, že v Kremnici sa deti sánkujú priamo na námestí, nie je žiadna novinka. Po novom v centre mestečka stretneme aj bežkárov.

Ilustračný obrázok k článku Toto sa v meste len tak nevidí: Kremničania bežkujú priamo v centre
Zdroj: TASR

Nadšenci bežeckého lyžovania si môžu zašportovať priamo v centre Kremnice. Cez víkend vznikla na ľahkoatletickom a futbalovom ihrisku upravená dráha pre fanúšikov bežkovania.

Okrem raja bežkárov na Skalke pri Kremnici, kde sa nachádzajú upravené trate dlhé niekoľko desiatok kilometrov, si domáci, ale aj návštevníci Kremnice môžu užiť tento obľúbený zimný šport priamo v centre mesta.

Nápad upraviť bežecké trate na ľahkoatletickom a futbalovom ihrisku vznikol už vlani, no pre slabé snehové podmienky sa ho nepodarilo zrealizovať. ,,Iniciatívu občanov a mesta sa nám podarilo zrealizovať tento rok," uviedol primátor mesta Alexander Ferenčík.

Trate na Dolnej ulici v Kremnici upravila Telovýchovná jednota Biela stopa. ,,Trate sme upravili pre bežecké lyžovanie klasickou aj voľnou technikou," vysvetlil Dalibor Schmidt z Bielej stopy. Bežkovanie na oboch ihriskách si môžu užiť deti aj dospelí každý deň.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM