Kultúra Rôzne Správy

Premiérové kremnické trhy v medzibrání: Čo nás čaká?

Vianočné trhy budú v Kremnici novinkou, radnica sa ale netají tým, že by z nich chcela spraviť tradíciu.

Ilustračný obrázok k článku Premiérové kremnické trhy v medzibrání: Čo nás čaká?
Zdroj: TASR

V priestoroch historického medzibránia v Kremnici sa od pondelka 19. decembra do štvrtka 22. decembra budú konať Kremnické vianočné trhy. ,,Trhy otvoríme v pondelok o 14.30 h koncertom miestnej kapely Virvar. Na programu sú aj súťaže a workshopy pre deti, v rámci ktorých budú napríklad tvoriť vianočné ozdoby," priblížila Veronika Chrienová z mestského úradu.

V ôsmich stánkoch si budú môcť návštevníci trhov zakúpiť výrobky lokálnych predajcov ako napríklad ručne robené ozdoby, šperky, medovníčky či med. Nebude chýbať ani vianočný punč, varené víno a detský punč. V utorok sa podľa Chrienovej zapojí aj Stredná odborná škola pre sluchovo postihnutých v Kremnici, ktorej žiaci budú ponúkať svoje výrobky.

,,Trhy organizuje Kultúrne a informačné centrum (KIC) a mesto Kremnica najmä pre to, aby sme prispeli k vianočnej atmosfére a nálade v meste. Zároveň výťažok z predaja punču, ktorý bude predávať KIC, venujeme na dobrú vec. Veríme, že Kremnické vianočné trhy sa stanú v meste tradíciou," dodala Chrienová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM