Jakub Forgács Krimi Správy

Noční vlci v Bystrici nerešpektovali pokyny polície: Tá sa ohradila voči dezinformáciám, FOTO

Mesto tvrdí, že stretnutie nebolo ohlásené, preto prenechalo zabezpečenie poriadku príslušným orgánom oprávneným v takýchto situáciách konať. Padali aj pokuty.

Ilustračný obrázok k článku Noční vlci v Bystrici nerešpektovali pokyny polície: Tá sa ohradila voči dezinformáciám, FOTO
6
Galéria
Zdroj: Nie v našom meste

V sobotu, 1. mája 2021 sa na pešej zóne Námestia SNP uskutočnilo stretnutie motorkárov, tzv. Nočných vlkov pri Pamätníku hrdinov sovietskej a rumunskej armády. Táto odalosť vyvolala rozhorčené reakcie viceprimátora aj aktivistov z občianskej platformy Nie v našom meste. Oslovili sme preto aj políciu a mesto, aby sme získali ich vyjadrenia.

Polícia hovorí o dezinformáciách

Zo strany polície Slovenskej republiky v spolupráci s mestskou políciou zúčastnených miest boli prijaté opatrenia za účelom zabezpečenia verejného poriadku a rovnako opatrenia v doprave. Pre spravodajský portál Dnes 24 to uviedla krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková so slovami, že počas ich prejazdu Banskobystrickým krajom neboli zistené z ich strany žiadne pochybenia či porušenia pravidiel cestnej premávky.

„Po príjazde do centra mesta boli nasmerovaní na Kapitulskú ulicu, kde si mali svoje motorky odparkovať a následne sa pešo presunúť na pietne miesto,“ uviedla Kováčiková. Keďže podľa jej slov uvedené nerešpektovali a motocyklami vošli na pešiu zónu, ktorá je riadne vyznačená dopravným značením, polícia pristúpila k riešeniu situácie, tak ako by postupovala v prípade porušenia akéhokoľvek iného vodiča, ktorý by sa uvedeného porušenia dopustil. „Všetkým motocyklistom bola v tomto prípade uložená bloková pokuta. Udalosť sa však zaobišla bez akéhokoľvek iného narušenia verejného poriadku,“ doplnila.

„Rázne odmietame dezinformácie, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach, v ktorých pisateľ uvádza, že motocyklistov na námestie SNP nasmerovala hliadka Policajného zboru Slovenskej republiky,“ povedala Kováčiková s tým, že toto tvrdenie sa nezakladá na pravde.

Ďalšie aktuálne správy

Neohlásené stretnutie

„Konštatujeme, že stretnutie nebolo ohlásené, preto mesto Banská Bystrica prenechalo zabezpečenie poriadku príslušným orgánom oprávneným v takýchto situáciách konať,“ uviedla pre spravodajský portál Dnes 24 hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

„Keďže uvedené nerešpektovali a motocyklami vošli na pešiu zónu, kde je vstup takýchto dopravných prostriedkov zakázaný, príslušníci Mestskej polície (MsP) Banská Bystrica uložili na mieste viacero pokút v zmysle priestupkového zákona a z Námestia SNP Nočných vlkov po zdokumentovaní stavu veci vykázali,“ pokračovala Marhefková.

„Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie z porušenia iných všeobecne záväzných právnych predpisov, vec bude po vyhodnotení dôkazov zo strany MsP postúpená na rozhodnutie príslušnému správnemu orgánu,“ spomenula hovorkyňa.

„Sme presvedčení, že vďaku za oslobodenie Banskej Bystrice Rumunskej kráľovskej armáde a Sovietskej armáde je potrebné vyjadrovať dôstojne, slušne a pri dodržiavaní všetkých zákonov. Dištancujeme sa od zneužívania pripomenutí významných historických udalostí na zvyšovanie politického napätia,“ dodala Marhefková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuality z Banskej Bystrice

V OBRAZOCH: Na bystrickom námestí sa ukázali Noční vlci
6
Galéria
Zdroj: Nie v našom meste
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM