Mladý Bystričan (25) si zarábal nepekným spôsobom. Podvodom získal tisíce eur

Pozor na podvodníkov, skúšajú rôzne praktiky ako prísť k peniazom. Najnovšie čelí obvineniu mladík spod Urpína. Takto podvádzal ľudí!

Ilustračný obrázok k článku Mladý Bystričan (25) si zarábal nepekným spôsobom. Podvodom získal tisíce eur
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil z pokračovacieho prečinu podvodu muža (25) z Banskej Bystrice. Informovala o tom banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

„V júli 2018 sa nakontaktoval na poškodeného muža z Tureckej s ponukou mobilných telefónov značky Samsung Galaxy S9 a S9+, za polovičné ceny priamo od výrobcu, ktoré mali byť riadne zabalené aj s certifikátom. Na základe takto lákavej a veľmi výhodnej ponuky si poškodený objednal dva mobilné telefóny za 660 eur,“ pokračovala hovorkyňa.

„Na ďalší deň sa stretli a obvinený si osobne prevzal peniaze s tým, že mu na druhý deň mobilné telefóny prinesie. Termín odovzdania mobilných telefónov obvinený predlžoval rôznymi výhovorkami, pričom poškodenému poslal print screen platby z účtu s tým, že mu vracia sumu vo výške 330 eur, ako platbu za jeden telefón, ale poškodenému žiadna suma na účet neprišla. Približne po mesiaci takýmto istým spôsobom podviedol ďalšieho muža z Banskej Bystrice. Tento si objednal sedem mobilných telefónov za sumu 2310 eur,“ uviedla Faltániová so slovami, že ani jemu žiadne vrátené peniaze na účet neprišli a obvinený s ním prestal komunikovať.

„Vopred naplánovaným podvodným spôsobom uviedol poškodených do omylu a „zarobil“ 2970 eur,“ povedala Faltániová a dodala, že za takýto prečin, pri ktorom bola spôsobená väčšia škoda, hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk