Jakub Forgács Rôzne Správy

Kuzminová a Tóth v športom nadupanom VIDEU: Takto pozývajú na EYOF 2021 v Bystrici

Šestnásty ročník Európskeho festivalu mládeže (EYOF) sa o dva roky uskutoční v Banskej Bystrici. Pozrite si promo VIDEO!

Zdroj: YouTube.com

EYOF je jedným z najvýznamnejších európskych podujatí a najväčšie multišportové olympijské podujatie, aké sa v celej histórii Slovenska bude organizovať. Právo usporiadať ho získali Košice, no v marci tohto roku sa organizácie vzdali. Šestnásty ročník EYOF sa preto o dva roky uskutoční v Banskej Bystrici.

Prednedávnom uzrelo svetlo sveta video „EYOF 2021 Banská Bystrica Intro“. Prezentujú sa v ňom rôzne športy a športové podujatia, ktorými žije mesto pod Urpínom. Na samotné podujatie v ňom pozývajú aj Anastasia Kuzminová a Matej Tóth.

Do mesta pod Urpínom a okolia počas EYOF 2021 zavíta zavíta okolo 3500 športovcov do 18 rokov z celej Európy a prídu aj ďalšie tisíce ľudí, či už tréneri, rodičia, fanúšikovia alebo návštevníci.

Vláda schválila pre Banskú Bystricu 12 miliónov eur na organizačné zabezpečenie festivalu a ďalších 11 miliónov eur na výstavbu a rekonštrukciu existujúcej športovej infraštruktúry.

Okrem spomínaného videa si v priloženej fotogalérii môžete pozrieť aj predstavenie oficiálneho loga EYOF 2021 v Banskej Bystrici!

Foto: ilustračné

Predstavili logo EYOF 2021 v Banskej Bystrici
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM