Krásna pomoc pre Bystričanov a Zvolenčanov v núdzi. Dočkajú sa potravinovej pomoci

Nie každý môže oslavovať Vianoce v hojnosti. Ľudia so srdcom na pravom mieste však nezabudli ani na núdznych.

Jakub Forgács

Potravinovú pomoc, ako aj zánovné ošatenie a hračky odovzdá vo štvrtok vo Zvolene združenie Prístav nádeje deviatim tamojším rodinám v núdzi. Povedala to riaditeľka združenia Marcela Václavková Konrádová.

Ide o 6. ročník takejto pomoci, ktorej cieľom je pomôcť rodinám v sociálnej a hmotnej núdzi, ako aj rodinám s členom so zdravotným postihnutím prežiť dôstojnejšie nadchádzajúce vianočné sviatky.

„Tento ročník je výnimočný, pretože spočiatku chýbali finančné prostriedky na jeho realizáciu,“ uviedla riaditeľka. Iniciatívu teda prevzali samotní členovia združenia, ktorí napiekli medovníky a koláče a z ich predaja firmám získali prostriedky na nákup potravín. Celkovo sa ich takto podarilo získať 453 kilogramov.

Združenie do uzávierky dostalo 48 žiadostí o pomoc. Nakoniec ju dostane celkom 18 rodín, respektíve 61 osôb. Ďalším deviatim rodinám ju odovzdajú v sobotu 16. decembra v Banskej Bystrici, a to na Farskom úrade na sídlisku Fončorda. „Následne po odovzdaní pomoci sa uskutoční aj realizácia ďalšieho nášho projektu – Vianočná kapustnica pre ľudí v núdzi a priateľov,“ pripomenula Václavková Konrádová.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj to, ako vyzeralo odovzdávanie potravinovej pomoci v Bystrici pred rokom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame