Jakub Forgács Správy

Domov sociálnych služieb v Bystrici sa dočkal obnovy: Na stavbu zavítal aj Lunter, FOTO

Banskobystrický kraj na stavbu vyčlenil státisíce eur. Do konca augusta vzniknú nové ubytovacie priestory pre 16 klientov.

Ilustračný obrázok k článku Domov sociálnych služieb v Bystrici sa dočkal obnovy: Na stavbu zavítal aj Lunter, FOTO
7
Galéria
Zdroj: BBSK

Nová strecha a nové ubytovacie priestory pre klientov. Podkrovie Domova sociálnych služieb Prameň v Banskej Bystrici prechádza v týchto dňoch rekonštrukciou. Do konca augusta tu vzniknú nové ubytovacie priestory pre 16 klientov. Kraj na rekonštrukciu vyčlenil zo svojho rozpočtu približne 450.000 eur. Informuje o tom Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) na svojej facebookovej stránke.

Stavebné práce zabezpečujú zamestnanci krajského stavebného sociálneho podniku. Na stavbu v rámci kontrolného dňa zavítal aj predseda BBSK Ján Lunter.

„Som rád, že naše krajské organizácie si už zvykli využívať služby stavebného sociálneho podniku, čoho príkladom je aj táto rekonštrukcia. Zraniteľným ľuďom a dlhodobo nezamestnaným poskytuje sociálny podnik prácu, cez ktorú opätovne nadobúdajú pracovné návyky, čo im dáva lepšiu pozíciu na trhu práce. Naši pracovníci majú na konte už viacero podobných rekonštrukcií a na všetkých pracoviskách si ich prácu a ochotu chválili," dodal Lunter.

DSS Prameň poskytuje sociálne služby dennou a týždennou formou pobytu zdravotne postihnutým deťom a dospelým, občanom s mentálnym postihnutím a s duševnými poruchami. V súčasnosti je sociálne zariadenie z dôvodu opatrení voči ochoreniu Covid-19 uzatvorené.

V OBRAZOCH: Obnova DSS Prameň v Banskej Bystrici
7
Galéria
Zdroj: BBSK
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM