Jakub Forgács Krimi

Čierna skládka v Bystrici zmizla za pár hodín. Zlikvidoval ju samotný páchateľ, FOTO

Na skládke, ktorú objavili bystrickí policajti, sa nachádzali počítačové komponenty ako sú matičné dosky, grafické karty a krabice z nich.

Ilustračný obrázok k článku Čierna skládka v Bystrici zmizla za pár hodín. Zlikvidoval ju samotný páchateľ, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB

V stredu dňa 21. augusta 2019 v doobed­ňajších hodinách príslušníci mestskej polície počas plnenia základných úloh objavili čiernu skládku na konci ulice Vršacká v Banskej Bystrici. Informovala o to Mestská polícia Banská Bystrica na svojej facebookovej stránke.

„Na skládke sa nachádzali počítačové komponenty ako sú matičné dosky, grafické karty a krabice z nich. Takéto nelegálne uloženie odpadu je nezákonné a poškodzuje hlavne životné prostredie, pretože sú tam prítomné nebezpečné látky,“ pokračovali muž zákona.

Operatívnym šetrením príslušníkov mestskej polície bol zistený páchateľ tohto protiprávneho konania, ktorý bol riešený v blokovom konaní na mieste. „Ani nie do dvoch hodín od objavenia nelegálnej skládky, bola táto zlikvidovaná a miesto na konci ulice Vršacká bolo vyčistené samotným páchateľom,“ uviedli policajti.

Zistenie páchateľa a dosiahnutie nápravy zo strany páchateľa tohto neželaného stavu možno pokladať za úspech, pretože v mnohých prípadoch sa napriek vykonaným opatreniam nepodarí zistiť páchateľov čiernych skládok a náklady na ich odstránenie znáša Mesto Banská Bystrica.

„Mestská polícia sa bude naďalej dôsledne zaoberať problematikou nepovolených skládok a zisťovať osoby zodpovedné za ich vznik,“ dodali muži zákona.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z miesta čiernej skládky!

V OBRAZOCH: Čierna skládka na Vršackej ulici
7
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM