Jakub Forgács Krimi

Bystričania dostali lekciu od policajtov: Niektorí to vítali, iní reagovali podráždene, FOTO

Príslušníčky mestskej polície vysvetľovali chodcom, ako majú chodiť cez priechod pre chodcov. Upozorňovali ich, aby neprechádzali cez cestu po priechode pre cyklistov a zároveň aj po vyznačenej cestičke pre cyklistov.

Ilustračný obrázok k článku Bystričania dostali lekciu od policajtov: Niektorí to vítali, iní reagovali podráždene, FOTO
25
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB

Mestská polícia v Banskej Bystrici sa zapojila do najväčšej kampane na podporu udržateľnej mobility v Európe. Tento týždeň prebieha Európsky týždeň mobility, v rámci ktorého v utorok 17. septembra 2019 v čase od 14:00 do 18:00 hodiny mestská polícia organizovala spolu s Občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica osvetovo-vzdelávacie podujatie Chodci versus cyklisti na Huštáku v blízkosti nákupného centra Europa SC. Informovala o to Mestská polícia Banská Bystrica na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Na frekventovanom mieste medzi dvomi nákupnými centrami v minulom roku pribudla cyklotrasa. „Mestská polícia sa preto rozhodla zvýšiť informovanosť priamo na mieste, kde dochádza k porušovaniu pravidiel. Jednalo sa o prvú takúto preventívnu aktivitu z dôvodu zvýšenia bezpečnosti chodcov a cyklistov v cestnej premávke,“ uviedli muži zákona.

„Príslušníčky mestskej polície vysvetľovali chodcom, ako majú chodiť cez priechod pre chodcov, upozorňovali ich, aby neprechádzali cez cestu po priechode pre cyklistov a zároveň aj po vyznačenej cestičke pre cyklistov,“ uviedli policajti s tým, že preventívnej aktivity sa zúčastnil aj člen cyklohliadky mestskej polície.

„Mnohí občania takúto aktivitu uvítali s nadšením, no našli sa aj takí, čo podráždene reagovali na upozornenia mestskej polície. V prípade, že sa okoloidúci občania zapojili do aktivít získali darček,“ píšu policajti.

Európsky týždeň mobility pokračuje ďalej, v piatok 20.septembra 2019 o 19:30 je naplánovaná nočná cyklojazda po novom cyklochodníku, ktorý je vybudovaný na trase z Huštáku do Podlavíc.

V priloženej fotogalérii nájdete zábery z osvetovo-vzdelávacieho podujatia Chodci versus cyklisti na Huštáku!

V OBRAZOCH: Osvetovo-vzdelávacie podujatie Chodci versus cyklisti na Huštáku
25
Galéria
Zdroj: Mestská polícia BB
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM