Barani ušli hrobárovi z lopaty: Na dokonalý obrat zavelili v závere 3. dejstva

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v zápase 19. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4.

Ilustračný obrázok k článku Barani ušli hrobárovi z lopaty: Na dokonalý obrat zavelili v závere 3. dejstva
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

O triumfe rozhodli v 3. tretine, v ktorej strelili od 51. do 55. minúty tri góly a odskočili na 3:5. Pre Banskú Bystricu to bolo v dôležitom zápase tímov zo spodku tabuľky víťazstvo po dvoch prehrách. Na konte majú 22 bodov, Liptáci o dva menej a sú na predposlednom 11. mieste s trojbodovým náskokom pred Prešovom.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ´05 Banská Bystrica 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

• Góly: 18. Kriška (Djakov, Handlovský), 24. Karsums (Kuru, Uhrík), 36. Ventelä (Kriška, Michalík), 59. Kriška (Ventelä, Karsums) – 10. Jendek (Holenda, Výhonský), 32. Kabáč (Gabor, Bíreš), 51. Troock (Tamáši, Luža), 54. Ďatelinka (Tamáši, Gašpar), 55. Výhonský (Bíreš, Jendek)
  • Rozhodovali: Kalina, Baluška – Vyšný, Hajnik
  • vylúčení: 1:3 na 2 min
  • presilovky: 2:0
  • oslabenia: 0:0
  • 900 divákov
  • Liptovský Mikuláš: Valent – Hudec, Ventelä, Pavúk, Mezovský, Djakov, Bakala – Uhrík, Kuru, Karsums – Walega, Saari, Handlovský – Michalík, Šmida, Kriška – Drábek, Vahatalo, Kalousek
  • Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačik, Holenda, Luža, Pavlin, Ďatelinka, Fridel – Troock, Kontos, Watling – Gašpar, Tamáši, Urbánek – Gabor, Bíreš, Kabáč – Výhonský, Sukeľ, Jendek

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.