Jakub Forgács Správy

Nevšedná ATRAKCIA v Banskobystrickom kraji: Stať sa môžete pilotom lietadla aj stíhačky

V múzeu máp majú letecký simulátor. Návštevníci s ním môžu letieť ponad Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku Nevšedná ATRAKCIA v Banskobystrickom kraji: Stať sa môžete pilotom lietadla aj stíhačky
Zdroj: www.unsplash.com

V Slovenskom múzeu máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici pribudla nová atrakcia. Je ňou letecký simulátor, vďaka ktorému budú môcť návštevníci preletieť a spoznávať celý Banskobystrický kraj i Slovensko.

Rôzne typy lietadiel

„Dnes je badateľný trend ústupu od masového turizmu. Návštevníci sa zameriavajú na autentické zážitky, ale popri tom ich čoraz viac zaujíma samotný región, jeho udržateľný rozvoj a život miestnych ľudí. Som preto rád, že sa nám podarilo zrealizovať ďalší projekt, ktorý prepája vzdelávanie so zážitkami v cestovnom ruchu. Verím, že netradičné pohľady z neba odhalia rôzne tajomstvá nielen návštevníkom, ale aj domácim,“ uviedol Jiří Pěč, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko, ktorého je múzeum máp členom.

Nainštalovaný program ponúka návštevníkom možnosť virtuálne pilotovať rôzne typy lietadiel od malých jednomotorových, cez bojové stíhacie až po veľké dopravné lietadlá. Má možnosti nastavenia rôznych úrovní pilotných schopností, takže pri zapnutí „pomocníka“ si zážitok užijú aj ľudia, ktorí o pilotovaní lietadla vôbec nič nevedia. Na druhej strane, skúsení piloti si vedia manuálne aktivovať rovnaké ovládacie prvky, aké sú v skutočnom lietadle a natrénovať si postupy na cudzích letiskách alebo s novými lietadlami.

Viac o tom, čo všetko môžete vďaka tomuto simulátoru zažiť, sa dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM