Kto sa za bystrický volebný obvod stal poslancom a ako dopadli ostatní kandidáti?

Je rozhodnuté! Voľby priniesli rozuzlenie aj v tom, kto sa za bystrický volebný obvod stal poslancom VÚC. Pozrite si aj to, ako dopadli ostatní kandidáti.

Jakub Forgács

Voliči mohli svojimi hlasmi vybrať celkom 49 kandidátov na poslancov bystrického Vyššieho územného celku. Za obvod Banská Bystrica voliči prekrúžkovali do krajského parlamentu ôsmich ľudí. Kto bol napokon podľa oficiálnych volebných výsledkov v bystrickom obvode úspešný a ako dopadli ďalší kandidáti? Prinášame vám to v prehľade.

Zvolení kandidáti

  1. Igor Kašper – NEKA – 10 747 hlasov
  2. Ondrej Lunter – NEKA – 10 668 hlasov
  3. Viera Dubačová – NEKA – 9 543 hlasov
  4. Jakub Gajdošík – SMER-SD – 8 400 hlasov
  5. Martin Turčan – NEKA – 6 905 hlasov
  6. Marian Kotleba – ĽS Naše Slovensko – 6 737 hlasov
  7. Ľubomír Motyčka – SMER-SD – 6 693 hlasov
  8. Ľubica Laššáková – SMER-SD – 6 672 hlasov

Ostatní kandidáti

  • Katarína Belicová – NEKA – 6 551 hlasov
  • Peter Gogola – NEKA – 6 524 hlasov
  • Milan Lichý – NEKA – 6 200 hlasov
  • Matej Bučko – NEKA – 5 863 hlasov
  • Daniel Karas – SMER-SD – 5 716 hlasov
  • Karol Konárik – SNS – 5 615 hlasov
  • Marcel Pecník – NEKA – 5 311 hlasov
  • Ján Šulaj – SMER-SD – 5 074 hlasov
  • Jana Orlická – NEKA – 5 062 hlasov
  • Matúš Molitoris – NEKA – 4 978 hlasov
  • Jaroslav Kuracina – ĽS Naše Slovensko – 4 767 hlasov
  • Marek Kotleba – ĽS Naše Slovensko – 4 736 hlasov
  • Erika Karová – NEKA – 4 586 hlasov
  • Marek Modranský – SMER-SD – 4 399 hlasov
  • Ľudmila Priehodová – NEKA – 4 389 hlasov
  • Pavol Bielik – NEKA – 4 202 hlasov
  • Viera Krakovská – NEKA – 3 906 hlasov
  • Vladimír Sklenka – NEKA – 3 877 hlasov
  • Ivan Šabo – NEKA – 3 829 hlasov
  • Ladislav Topoľský – SMER-SD – 3 768 hlasov
  • Daniela Kemková – ĽS Naše Slovensko – 3 511 hlasov
  • Ivan Saktor – NEKA – 3 264 hlasov
  • Ján Šabo – SMER-SD – 3 237 hlasov
  • Marián Adamják – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 3 121 hlasov
  • Ivan Uhrík – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 3 062 hlasov
  • Andrea Maková – NEKA – 3 049 hlasov
  • Miroslav Potančok – ĽS Naše Slovensko – 2 948 hlasov
  • Pavel Trnka – ĽS Naše Slovensko – 2 774 hlasov
  • Iveta Nosková – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 2 577 hlasov
  • Hubert Štoksa – NEKA – 2 420 hlasov
  • Róbert Venéczi – ĽS Naše Slovensko – 2 366 hlasov
  • Jiří Pěč – NEKA – 2 232 hlasov
  • Miroslav Ostrihoň – NEKA – 2 116 hlasov
  • Peter Sárinec – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 2 010 hlasov
  • Ivan Kotúček – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 1 991 hlasov
  • Mário Vidák – ĽS Naše Slovensko – 1 990 hlasov
  • Miroslav Bálint – NEKA – 1 912 hlasov
  • Boris Virgula – SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS – 1 628 hlasov
  • Vladimír Túry – ŠANCA – 1 467 hlasov
  • Marek Kliment – SME RODINA – Boris Kollár – 1 438 hlasov
  • Július Ernek – SNS – 1 365 hlasov
  • Ivan Kostúr – KSS – 1 244 hlasov
  • Ján Gereg – SNS – 1 089 hlasov
  • Daniela Baranová – MOST – HÍD – 1 017 hlasov
  • Dominik Veselovský – SNS – 995 hlasov
  • Jozef Sásik – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 958 hlasov
  • Anton Minárik – SME RODINA – Boris Kollár – 923 hlasov
  • Monika Geregová – MOST – HÍD – 905 hlasov
  • Roman Ružica – ŠANCA – 897 hlasov
  • Katarína Richterová – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) – 872 hlasov
  • Denisa Zaťková – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) – 870 hlasov
  • Juraj Remšík – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) – 863 hlasov
  • Marcela Gallová – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) – 801 hlasov
  • Richard Burkovský – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 737 hlasov
  • Janka Slobodníková – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 729 hlasov
  • Jaroslav Sekerka – KSS – 672 hlasov
  • Maroš Gera – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) – 672 hlasov
  • Dana Boháčiková – NP – 660 hlasov
  • Miloš Vajs – NP – 647 hlasov
  • Marek Rapčaniak – SME RODINA – Boris Kollár – 597 hlasov
  • Róbert Hrnčiar – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) – 514 hlasov
  • Róbert Frnda – DOMA DOBRE – 451 hlasov
  • Ľudovít Szilágyi – MOST – HÍD – 432 hlasov
  • Zuzana Šerfőző – MOST – HÍD – 417 hlasov
  • Milan Mikulec – MOST – HÍD – 405 hlasov
  • Roman Štrba – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 360 hlasov
  • Milan Ševčík – STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) – 328 hlasov
  • Ján Jambrich – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 301 hlasov
  • Milan Prašovský – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 285 hlasov
  • Adam Kúkeľ – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 278 hlasov
  • Vladimír Rosinský – Slovenská ľudová strana (SĽS) – 180 hlasov

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame