Jakub Forgács Rôzne

Zraz motorkárov, aký sme v našich končinách ešte nezažili. Z Bystrice vyrazí prvá babská jazda!

Kto povedal, že silné stroje by mali riadiť len muži a ženy sú spolujazdkyne? Práve motorkárky nielen z Banskej Bystrice sa už onedlho dočkajú spoločnej akcie, prvej v našich končinách. A muži? Tí môžu zatiaľ doma navariť.

Ilustračný obrázok k článku Zraz motorkárov, aký sme v našich končinách ešte nezažili. Z Bystrice vyrazí prvá babská jazda!
Foto: Michaela Žuborová

Bystričanka Michaela Žuborová motorky vždy milovala. Obdivuje ich zvuk aj dynamiku. Aj preto sa rozhodla, pustiť do organizácie jazdy, akú sme v našich končinách ešte nezažili. Bude určená čisto pre baby a chalani majú zákaz.

Čisto ženské zoskupenie

„Babskú jazdu organizujem sama, pre naše zákaznícky a pre všetky dievčatá, ktoré majú motorky a chcú sa tejto akcie zúčastniť,“ povedala Michaela Žuborová z Motoshopu Žubor so slovami, že stroje môžu byť akejkoľvek kubatúry a značky.

Inšpiráciou jej boli zákazníčky a kamarátky. S touto myšlienkou sa podľa vlastných slov pohrávala od minulého roka. „V Poľsku sa robí každý rok veľký zraz motorkárok zo strednej Európy. Na Slovensku sa robia zrazy, stretnutia motorkárov niekoľkokrát ročne v rôznych kútoch, no ale len čisto ženské zoskupenie je určite novinkou na Strednom Slovensku,“ vysvetlila.

Akcia má už pár dní pred začiatkom veľký úspech. „Ženy a dievčatá mi píšu z celého Slovenska, že by sa chceli pridať,“ pokračovala motorkárka o akcii, ktorá nadchla aj manažéra známej spoločnosti a ten pre dievčatá chystá prekvapenie.

Smerom na juh

Prvé stretnutie je naplánované na sobotu 7. mája o 9:30 pred Motoshopom Žubor. „Začneme brífingom na predajni, informáciami o trase cesty, bezpečnostnými radami a krstom motoriek pred jazdou, aby nás zlí škriatkovia obchádzali,“ povedala Žuborová.

Naplánovaná cesta je: Banská Bystrica, Očová, Detva, Detvianska Huta, smer Lučenec a Šalgotarián. „Trasu som vybrala zámerne, na juh, aby sme mali voľnejšie cesty, teplejšie a dievčatám chcem ukázať miesta a cesty, ktoré možno až tak dobre nepoznajú a sú krasne bez aút,“ vysvetlila výber trasy.

„V Šalgotariane je plánovaná prestávka, kde si pochutnáme na najlepších štrúdľach,“ dodala Žuborová, ktorá sa pokúsi zabezpečiť aj fotenie a krátke video z cesty. „Dievčatá, neváhajte a pridajte sa k nám. Teším sa každej, vášmu odhodlaniu, vyraziť na cestu a mať silu stroja vo svojich rukách,“ dodala na záver.

Čítajte tiež

Bystrická motorkárka otvorene: Keď niekde zastanem a dám dole prilbu, takáto reakcia nastane!

Motorkár, ktorý brázdi bystrické cesty: Väčšina „plechovkárov“ nás netoleruje!

Motorkárky čaká čisto babský výjazd
4
Galéria
Foto: Michaela Žuborová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM