Správy Samospráva

ZOZNAM náhadníkov na očkovanie v Banskobystrickom kraji sa rozrastá: Koľkí sa už prihlásili?

BBSK naďalej vyzýva obyvateľov na prihlásenie sa do zoznamu náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prostredníctvom webovej stránky www.nahradnici.sk.

Ilustračný obrázok k článku ZOZNAM náhadníkov na očkovanie v Banskobystrickom kraji sa rozrastá: Koľkí sa už prihlásili?
Zdroj: BBSK

Za prvé štyri dni fungovania sa do náhradníckeho systému na očkovanie proti novému koronavírusu zriadeného Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) prihlásilo viac ako 8 700 ľudí. V očkovacom centre v Banskej Bystrici dostalo počas víkendu vakcínu 123 z nich. Informoval o tom Marek Mačica z oddelenia komunikácie BBSK.

Prihlasovanie náhradníkov

BBSK naďalej vyzýva obyvateľov na prihlásenie sa do zoznamu náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prostredníctvom webovej stránky www.nahradnici.sk.

Portál obsahuje detailné inštrukcie k registrácii aj číslo na call centrum, ktoré počas pracovných dní pomáha verejnosti s prihlasovaním sa. Systém záujemcov o vakcínu zoraďuje podľa princípov národnej očkovacej stratégie, a teda veku a pridružených diagnóz.

Systém poskytli aj iným

„Možnosť využiť systém náhradníkov sme hneď po jeho odštartovaní ponúkli aj ostatným samosprávnym krajom. Našou absolútnou prioritou je spraviť všetko pre to, aby sme každú dostupnú vakcínu rýchlo a bezpečne poskytli obyvateľom,“ uviedol podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Očkovacie centrá zriadené BBSK v Banskej Bystrici, Brezne, Lučenci a Zvolene zaočkovali počas minulého týždňa takmer 7-tisíc ľudí. Do veľkonočných sviatkov kraj sľubuje otvorenie ďalších štyroch veľkokapacitných očkovacích centier, a to v Žiari nad Hronom, Rimavskej Sobote, Revúcej a vo Veľkom Krtíši.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery očkovacieho centra, ktoré otvorili v krajskom meste!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

V OBRAZOCH: V Bystrici otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum
8
Galéria
Zdroj: BBSK
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM