Jakub Forgács Krimi

Žena prežila 250-metrový pád. S mnohopočetnými zraneniami skončila v bystrickej nemocnici

Horského záchranára s lekárom vysadili pri postihnutej žene pomocou vrtuľníka. Bola dezorientovaná a v šoku.

Ilustračný obrázok k článku Žena prežila 250-metrový pád. S mnohopočetnými zraneniami skončila v bystrickej nemocnici
Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu v dopoludňajších hodinách kontaktovali Horskú záchrannú službu prostredníctvom tiesňovej SMS maďarskí turisti, ktorí schádzali z Ďumbiera smerom na Krupovú hoľu. Jedna členka ich skupiny sa pošmykla a spadla strmým terénom smerom na južnú stranu. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojom facebookovom profile.

„Po páde s ňou nemali vizuálny kontakt. Podarilo sa im však skontaktovať telefonicky. Po cca 250 metrovom páde bola v šoku a dezorientovaná,“ píše HZS.

Ako ďalej uvádza HZS, o súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Banskej Bystrice, ktorá zo Srdiečka vyzdvihla na palubu vrtuľníka záchranára HZS. „Následne bol spolu s lekárom VZZS vysadený pri postihnutej. Pri žene sa už nachádzal aj ďalší záchranár HZS, ktorý sa v tom čase pohyboval v danej lokalite,“ píšu horskí záchranári.

„Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a príprave na transport, bola zranená spolu s lekárom VZZS pomocou palubného žeriava evakuovaná z terénu a transportovaná na Srdiečko. Tu jej bola lekárom VZZS doplnená liečba a následne bola s úrazom hlavy a mnohopočetnými poraneniami letecky transportovaná do nemocnice v Banskej Bystrici,“ dodáva HZS.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie