Z čižiem rovno do plaviek? Bystričanka Janka sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri

Počasie sa zbláznilo. Túto vetu počúvame čoraz častejšie. A nečudo. Podľa fotky, ktorú nám do redakcie poslala naša čitateľka, by sme mali pomaly oprášiť plavky a začať nakupovať opaľovacie krémy...

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Z čižiem rovno do plaviek? Bystričanka Janka sa pozrela na teplomer a nechápala, FOTO vnútri
Zdroj: Dnes24.sk

Ešte nedávno sme pred odchodom do práce škrabali autá, dnes už z nich Bystričania počas jazdy trčia predlaktia z otvorených okienok. Teplé popoludnia v meste úradujú už niekoľko dní a mnohí skloňujú aktuálne počasie ako skôr letné než aké by si predstavovali na začiatku jari.

Ortuť poriadne vyskočila

Jar odštartovala len nedávno a čoraz viac Bystričanov už presedláva z čižiem rovno do ľahkého letného oblečenia. A majú na to dôvod. Dôkazom je teplomer, ktorý dnes odfotila naša čitateľka. Prekvapilo ju už číslo, na ktoré sa ortuť vyšplhala doobeda, keď ešte na okne vládol príjemný chládok.

,,Už ráno tam bolo 16°C, a to slnko ešte vôbec nebolo na tej strane, do ktorej máme okno," vysvetľuje Janka. Zvedavosť Janka nedala a na teplomer sa vybehla pozrieť aj krátko po obede, keď už naň padli prvé slnečné lúče. Výsledok – 26°C (foto v galérii).

Bystrica 24 vždy s aktuálnou predpoveďou

Počas prvých aprílových dní slnko bystrické ulice nešetrí, pred vrtochmi počasia však treba byť pre istotu v strehu. S našou sekciou o počasí máte aktuálnu predpoveď počasia šitú na Banskú Bystricu, Badín, Brezno a Donovaly. Stačí, keď na ľavej lište našej stránky, pod kalendárom, kliknete na ikonku predpovede počasia.

Šikovná a prehľadná predpoveď vo forme časového harmonogramu ukazuje očakávanú teplotu na jednotlivé hodiny dňa so symbolmi (dážď, oblačnosť atď …). Nájdete v nej však aj informáciu o rýchlosti vetra či o čase východu a západu slnka. Predpoveď na Bystrica 24 vám prezradí všetko o počasí nielen na aktuálny deň, ale i niekoľko dní dopredu. Dáta k predpovediam dodáva Nórsky meteorologický inštitút (MET Norway).

Čítajte tiež:

Cestujete za školou či prácou vlakom? Medzi Bystricou a Zvolenom hlásia výluku, dotkne sa desiatok spojov

Opravy ciest v Bystrickom kraji začnú neskôr: Rozhodnutie padlo po Kotlebovom prísľube

Titul. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame