Výškarský míting v Bystrici s ďalšou hviezdou. Na latku mieri skokan z Británie

Banskobystrická latka opäť odhalila osobnosť, ktorá bude štartovať pod Urpínom. Pozrite, kto potvrdil účasť!

Jakub Forgács

Na 23. ročník výškarského mítingu Banskobystrická latka pribudla ďalšia hviezda Brit Robbie Grabarz. Bronzový z OH 2012 v Londýne sa pridal k ďalším osobnostiam, už predtým účasť potvrdili ďalší olympijský medailista Erik Kynard a majster sveta Donald Thomas.

Grabarz, štvrtý na OH 2016 a strieborný na HMS 2016, sa môže pochváliť aj zlatom i striebrom na ME a osobnými rekordami 237 vonku a 234 v hale. V hale na Štiavničkách štartoval aj vlani, po zdravotných problémoch v rokoch 2014 a 2015 prekonal 233 cm a skončil štvrtý.

Štartová listina žien sa taktiež obohatila, keď k Spencerovej pribudla Chorvátka Ana Šimičová, bronzová na ME 2014, s maximami 199 vonku a 195 v hale. Premiéru bude mať extravagantná Američanka Inika McPhersonová s maximom 196 a desiatym miestom na OH v Riu.

Banskobystrická latka bude stredu 8. februára prvým podujatím 2. ročníka Medzinárodnej výškarskej tour. O celkových víťazoch a držiteľoch prémie 5000 USD sa rozhodne na druhom podujatí, Beskydskej latke v Třinci v sobotu 11. februára.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z minulého ročníka Banskobystric­kej latky!

Zdroj: TASR

Odporúčame