Správy

Vláda rozhodla: Jedna z fakúlt bystrickej UMB dostane na renováciu 1 200 000 eur

Charakter a technický stav budovy nezodpovedá požiadavkám modernej doby, ktoré by umožňovali kvalitný výkon vzdelávacej a vedeckej činnosti fakulty. Vláda preto urobila rázny krok.

Ilustračný obrázok k článku Vláda rozhodla: Jedna z fakúlt bystrickej UMB dostane na renováciu 1 200 000 eur
Zdroj: TASR

Na renováciu vnútorných priestorov má získať Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici 1 200 000 eur. Na rozvoj športovej infraštruktúry by malo smerovať 2 550 000 eur pre mestá Holíč a Sereď. S vyčlenením týchto finančných prostriedkov súhlasila na svojom poslednom predvianočnom rokovaní vláda.

Právnická fakulta UMB v Banskej Bystrici bola zriadená zriaďovacou listinou ku dňu 15. mája 1995, a to po predchádzajúcom súhlase Akademického senátu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici zo dňa 11. mája 1995. Sídlom fakulty sú priestory budovy Univerzity na Komenského ulici 20 v Banskej Bystrici, ktoré boli postavené ešte v 70. rokoch 20. storočia. Charakter a technický stav budovy nezodpovedá požiadavkám modernej doby, ktoré by umožňovali kvalitný výkon vzdelávacej a vedeckej činnosti fakulty.

„Vedenie fakulty by chcelo pristúpiť k projektu renovácií kľúčových vnútorných priestorov, v ktorých sa uskutočňujú najvýznamnejšie akademické udalosti na fakulte, prebiehajú ročníkové prednášky a semináre s väčším počtom študentov,“ uvádza sa v predkladacom materiáli. Ide o priestory auly a Malej prednáškovej sály. Zároveň je potrebné vytvorenie novej kongresovej miestnosti z nevyužitých priestorov bývalej kuchyne, ktorá by slúžila na doplnenie miestností, v ktorých sa realizuje výučbový proces.

Na rekonštrukciu a prestavbu futbalového štadióna v Seredi by mali smerovať dva milióny eur. Mesto Holíč by malo získať 550 000 eur na vybudovanie futbalového ihriska s umelou trávou.

Financie na všetky tri zámery by mali byť vyčlenené do 15. februára 2020.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM