Jakub Forgács Krimi

Veľké OBMEDZENIA po Banskobystrickom kraji: Farmári ZABLOKUJÚ viacero ciest, KEDY a KDE?

Policajti upozornili vodičov, aby sa v uvedenej dobe vyhli predmetným úsekom. Hrozia totiž obmedzenia.

Ilustračný obrázok k článku Veľké OBMEDZENIA po Banskobystrickom kraji: Farmári ZABLOKUJÚ viacero ciest, KEDY a KDE?
9
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

OKRES VEĽKÝ KRTÍŠ:

Protestné zhromaždenie začne o 09.00 hod. pričom pôjde o blokovanie cesty II/527 v obci Balog nad Ipľom pri kostole sv. Mikuláša a križovatky ciest I/75 a II/591 pri Slovenských Kľačanoch. Podľa vyjadrenia organizátorov k zablokovaniu premávky dôjde 4× na dobu 15 minút, pričom bude umožnený prejazd vozidiel záchranných a bezpečnostných zložiek a vozidiel verejnej prepravy osôb.

OKRES BREZNO:

Od 12.00 hod. je plánovaný prejazd traktorov od Telgártu po Polomku a späť. Súbežne s ním začne jazdu druhá kolóna traktorov od Zadných Háln po Mýto pod Ďumbierom, následne bude pokračovať po ceste I/72 na Bystrú, Podbrezová časť Piesok, Chvatimech, Valaská až do Brezna. Plánovaný príchod do Brezna je o 14.45 hod. kde na hranici križovatky ciest I/66 – I/72 – II/529 (svetelná križovatka pri hoteli Ďumbier) budú v jednom jazdnom pruhu odstavené poľnohospodárske stroje na dobu asi 15 minút, pričom bude umožnený prejazd vozidiel záchranných zložiek.

OKRES RIMAVSKÁ SOBOTA:

Protest začína o 10.00 hod. na Košickej ulici pred budovou Mlynov v Rimavskej Sobote. Následne sa kolóna asi 80 traktorov bude presúvať po ceste I/16 v smere na Košice, odbočí do mesta na ul. Jesenského a bude pokračovať cez ulicu Cintorínsku a Družstevnú, následne cez svetelnú križovatku na ul. Malohontskú, kde sa kolóna zdrží asi hodinu. Po hodine sa kolóna vydá von z mesta cez pripravovanú turbookružnú križovatku (vo výstavbe) a po ceste I/16 cez Babin Most do obce Ožďany ku kolibe Ožďany, odkiaľ sa po ceste I/16 vráti k budove Mlynov v Rimavskej Sobote. Ukončenie organizátori predpokladajú o 15.00 hod.

OKRES REVÚCA:

V čase od 11.00 hod. do 15.30 sa protestu zúčastní 20 poľnohospodárov a 20 traktorov. Poľnohospodári z okresu Revúca sa zhromaždia pri závode Gemerka v meste Tornaľa, kde počkajú na poľnohospodárov z okresu Rožňava a spolu sa budú presúvať po ceste I/16 v smere na Rožňavu. Poľnohospodári budú protestnú jazdu opúšťať individuálne podľa miesta bydliska. Podľa slov organizátora protestu, nebudú blokovať žiadnu cestu a ani inak obmedzovať ostatných účastníkov cestnej premávky.

OKRES ŽIAR NAD HRONOM:

V okrese Žiar nad Hronom do týchto chvíľ policajti nedisponujú informáciami o plánovanom proteste.

„Na týchto trasách bude viacero policajných hliadok, ktoré budú zabezpečovať verejný poriadok a usmerňovať dopravu. Upozorňujeme vodičov, aby sa v uvedenej dobe (pokiaľ je to možné) vyhli týmto úsekom. V prípade, že budú týmito úsekmi prechádzať, musia rátať s obmedzeniami. Všetkých účastníkov žiadame, aby rešpektovali pokyny polície,“ dodali muži zákona.

Zábery z nedávneho protestu farmárov si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Celoslovenský protest farmárov a gazdov vo Zvolene
9
Galéria
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM