Jakub Forgács Basketbal

Veľká pocta pre Bystričanku. Uviedli ju do Siene slávy slovenského basketbalu

Basketbalové úspechy Ľudmily Pěčovej-Chmelíkovej nezostali nepovšimnuté. Rodenej Bystričanke sa ušlo veľkej pocty.

Ilustračný obrázok k článku Veľká pocta pre Bystričanku. Uviedli ju do Siene slávy slovenského basketbalu
2
Galéria
Zdroj: TASR

Najlepšími basketbalistami Slovenska za rok 2017 sa stali podľa Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Radoslav Rančík z BK Inter Bratislava a Žofia Hruščáková z talianskeho tímu Famila Wuber Schio. Obaja obhájili pozície z vlaňajška. Na pondelňajšom galavečere v bratislavskom hoteli Holiday Inn, počas vyhlásenia výsledkov ankety Basketbalista roka 2017, okrem iného uviedli aj nových členov do Siene slávy slovenského basketbalu.

Sú nimi Natália Hejková, Ľudmila Pěčová-Chmelíková a Dušan Lukášik – in memoriam. Práve Ľudmila Pěčová-Chmelíková je rodená Bystričanka a aktuálne učiteľka na banskobystrickom Gymnáziu Jozefa Gregora Tajovského.

Ako uvádza portál slovakbasket.sk, Ľudmila Pěčová-Chmelíková hrala basketbal v rodnom meste (do 1974), v Sparte Praha (1974 – 1981, získala s ňou za sebou 7 čs. titulov počnúc rokom 1975), opäť v Banskej Bystrici a Ružomberku, má na konte triumf v EPM 1976, štartovala na OH v Montreale 1976 (4. miesto), na MS v Kolumbii 1975 (bronz) a štyroch ME, má tri medaily – Taliansko 1974 (striebro), Francúzsko 1976 (striebro), Juhoslávia 1980 (4. miesto) a Taliansko 1981 (bronz), žije v Banskej Bystrici.

„Je to prekvapenie a veľká česť ako pre každého športovca. Spomínam si práveže na najväčší neúspech na olympiáde, ktorá je snom každého športovca. V úvodnom zápase sme s Bulharskom prehrali o jediný bod a obsadili sme neslávne štvrté miesto, čo by však dnes iní za to dali. Ostatné pozitívne súvisí s MS v Kolumbii, kde sme priamo nominovali na OH 1976 v Montreale. Tri medaily sú pekná spomienka, hlavne tá prvá z Talianska. Vtedy nám všetci veľmi fandili, tiež Taliani. Bolo to povzbudivé. Vybojovali sme striebro, zlato sa nedalo vôbec v mojej generácii. Rusky boli vynikajúce,“ spomína pre slovkabasket.sk na svoju kariéru Pěčová-Chmelíková.

Ľudmila Pěčová - Chmelíková v Sieni slávy Slovenskej basketbalovej asociácie
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM