NOVINKA pre milovníkov zimných športov. Z Bystrice bude premávať bezplatný SKI BUS

Nielen lyžiari, ale aj bežkári či turisti majú dôvod na radosť. Do lyžiarskeho strediska a späť sa budú môcť dopraviť úplne zadarmo.

Jakub Forgács

Mesto Banská Bystrica spúšťa pre všetkých nadšencov zimných športov smerujúcich na Šachtičky do testovacej prevádzky SKI BUS. „Už od najbližšieho víkendu (10. ̶ 11. február 2018) sa tak budú môcť nielen lyžiari, ale aj bežkári či turisti dopraviť do lyžiarskeho strediska a späť bezplatne,“ uviedla hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Každú sobotu a nedeľu až do konca februára poskytne SKI BUS všetkým záujemcom komfortný odvoz priamo pod zjazdovku. Premávať bude z Námestia slobody a z dolnej zastávky na Rudohorskej ulici.

  Sobota – Nedeľa / Banská Bystrica – Šachtičky Sobota – Nedeľa / Šachtičky – Banská Bystrica
Zastávka MHD Námestie Slobody 8:30 16:00
Zastávka MHD Rudohorská dolná 8:45 16:15
Šachtičky 9:00 16:30

„Šachtičky sú dostupné pre všetkých nielen svojou polohou, ale aj ponukou rôznych športových aktivít. Verím, že túto službu využijú všetci ̶ malí aj veľkí lyžiari, milovníci bežkovania i rodiny s deťmi, ktoré sa chcú po nedeľnom obede prejsť a v horskom prostredí načerpať energiu,“ hovorí primátor Ján Nosko.

„Mesto nevylučuje, že v prípade veľkého záujmu bude prevádzka SKI BUS-u pokračovať aj v ďalšom období,“ dodala Marhefková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame