Jakub Forgács Rôzne Správy

V Bystrici ocenili výnimočných ľudí. Srdcia na dlani putovali do rúk dobrovoľníkov

Pomáhajú druhým a robia to nezištne. Už po desiatykrát sa dobrovoľníci a dobrovoľníčky v kraji dočkali pocty! Komu všetkému sa ušlo ocenenie?

Ilustračný obrázok k článku V Bystrici ocenili výnimočných ľudí. Srdcia na dlani putovali do rúk dobrovoľníkov
9
Galéria
Foto: Matej Brašeň

Srdce na dlani 2016 je verejné poďakovanie nielen oceneným a nominovaným, ale všetkým dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí nezištne venujú svoj čas, energiu a schopnosti v prospech iných ľudí a komunít. Desiate výročie oceňovania dobrovoľníkov a dobrovoľníčok v Banskobystrickom kraji sa konalo v pondelok 5. decembra v Banskej Bystrici. Slávnostný večer bol aj tento rok pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica, Jána Noska, a s Centrom dobrovoľníctva spolupracovali na jeho organizácii aj Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Regionálne európske informačné centrum a Komunitná nadácia Zdravé mesto.

„Na úvod slávnostného večera čakalo prítomných v sále malé prekvapenie. Na svojich stoličkách si našli obálky s profilmi dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, dobrovoľníckych kolektívov, ktorí boli ocenení počas desiatich rokov. Bola to milá spomienka, aj preto, že mnoho z ocenených z minulých rokov bolo pozvaných na tento slávnostný večer,“ uviedla Martina Strmeňová, koordinátorka projektov Centra dobrovoľníctva.

V roku 2016 bolo udelených 12 sŕdc pre ľudí, ktorí sú svojou výnimočnou a veľmi prospešnou dobrovoľníckou prácou inšpiráciou a povzbudením pre ostatných:

  • Andrejovi Leitnerovi v kategórii Dobrovoľníctvo v práci s deťmi a mládežou
  • Anne Zifčákovej, Sidónii Bohunovej a Helene Kurčíkovej v kategórii Dobrovoľníctvo v sociálnych a zdravotných službách
  • Petrovi Sedmákovi v kategórii Dobrovoľník do 30 rokov
  • Ondrejovi Danácsovi v kategórii Aktívny/a senior/ka
  • Martine Paulíkovej v kategórii Dobrovoľníctvo v prospech životného prostredia
  • Erike Karovej v kategórii Dobrovoľníctvo v športe
  • Silvii Žabkovej, Márii Helexovej, Júlii Soos v kategórii Dobrovoľníctvo v rozvoji komunity
  • Rozálii Michalcovej (in memoriam) v kategórii Dobrovoľníctvo v kultúre a umení
  • Romanovi Lebedovi v kategórii Koordinátor dobrovoľníkov.

Ďalších 39 nominovaných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok dostalo ďakovný list. „Najobľúbenejším projektom tohtoročného Týždňa dobrovoľníctva, za ktorý hlasovali ľudia prostredníctvom internetovej stránky Centra dobrovoľníctva spomedzi 10 nominovaných projektov z celého Banskobystrického kraja, sa stala obnova vodojemu nad Sásovou, ktorú realizoval Banskobystrický okrášľovací spolok,“ spomenula Strmeňová.

Na záver slávnostného oceňovania sa konalo predstavenie dvoch kníh, „Život na kolesách s prekážkami“ od Romana Vrábela, ktorý je sám na vozíčku, a aj krst spevníka ľudových piesní in memoriam ocenenej Rozálie Michalcovej „Nad Brehami jasní mesiac z večera vichoďí…".

V priloženej fotogalérii si pozrite zábery z najobľúbenejšieho projektu tohtoročného Týždňa dobrovoľníctva!

V OBRAZOCH: Srdce na dlani pre dobrovoľníkov z Banskobystrického kraja
9
Galéria
Foto: Matej Kapusta
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM