Jakub Forgács Správy

Študenti UMB sa postavili extrémizmu. Púšťajú sa do boja proti šíreniu propagandy

Rozhodli sa, že sa už nechcú iba prizerať. Študenti bystrickej univerzity chcú bojovať proti extrémizmu na sociálnych sieťach!

Ilustračný obrázok k článku Študenti UMB sa postavili extrémizmu. Púšťajú sa do boja proti šíreniu propagandy
16
Galéria
Zdroj: UMB

Študenti Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici sa rozhodli zapojiť do celosvetového projektu zameraného na boj proti extrémizmu na sociálnych sieťach. „Projekty P2P: Challenging extremism majú za cieľ bojovať proti šíreniu propagandy najmä medzi mladou generáciou,“ uviedol Kristián Földes, študent fakulty.

Zdroj: UMB

„Náš projekt #Nice2meetU (Rád Ťa spoznávam) sa ako jeden z mála na Slovensku snaží poukázať na nebezpečenstvo šírenia extrémistických myšlienok na sociálnych sieťach. Do podujatí plánujeme zapojiť známe tváre zo športu, kultúry, vedy a iných spoločenských oblastí,“ pokračoval.

Ako uviedol, ústredným podujatím bude jednodňový „festival“ stredoškolákov, počas ktorého budú mať zapojení študenti možnosť stretnúť sa s obeťami extrémizmu. „Výnimočnosťou projektu je fakt, že sa snažíme spojiť mladú generáciu, významné osobnosti, vedu a aj spomínané obete extrémizmu. V rámci projektu máme za cieľ vytvoriť niekoľko videí, ktoré prostredníctvom faktov vyvrátia stereotypy o migrácii, náboženstvách a kultúrnych rozdieloch,“ dodal Földes.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z úchvatného leteckého videa Bystrice, natočeného študentom UMB!

Foto: ilustračné

VIDEO: Študenti UMB v boji proti extrémizmu
1
Galéria
V OBRAZOCH: Úchvatné zábery historického centra Bystrice z vtáčej perspektívy
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM