Už o nich viete? Takéto parádne akcie môžete počas týždňa zažiť v Bystrici a okolí

Užite si počas týždňa voľné chvíle naplno. Odreagovať sa môžete i na rôznych akciách, ktoré sa v našom meste a okolí budú konať. Tieto radíme zažiť...

Jakub Forgács

GERARD GILLEN

15. augusta o 19:30, Stredoslovenská galéria

V rámci festivalu Vivat Vox Organi sa v bystrickej katedrále sv. Františka Xaverského predstaví titulárny organista konkatedrály v írskom Dubline a vysokoškolský pedagóg hry na organ na Národnej univerzite v Írsku prof. Gerard Gillen

ŠTVOREC /The Square/

16. augusta o 20:15, Stredoslovenská galéria

Zatiaľ čo „hip“ marketingoví experti vymýšľajú rôzne stratégie, Christianovi ktosi ukradne mobil. A v snahe získať ho späť roztočí kurátor nevedomky špirálu udalostí, ktoré spochybnia nielen jeho osobné kvality a výstavu, ale aj postavenie inštitúcie, ktorú reprezentuje.

BAŽANT KINEMATOGRAF

16. – 20. augusta o 21:00, Námestie SNP

Do Bystrice počas leta zavíta pojazdné kino známe ako Bažant Kinematograf. Tento rok so sebou do nášho mesta prinesie päť českých a slovenských filmov.

KONCERT HELENA VONDRÁČKOVÁ A CHARLIE BAND

17. augusta o 20:00, Amfiteáter

Jedinečná Helenka Vondráčková zaspieva na bystrickom amfiteátri. Ako hosť vystúpi operný a muzikálový spevák Marian Vojtko, rodák z nášho mesta.

LE JOUR

17. augusta o 21:00, Ministry of Fun

Piatkový večer to v Ministry bude žiť. Tentokrát to roztočia DJi Martin Cehelsky, Drahosh a Anndy.

DEŇ OBCE LUČATÍN

18. augusta, futbalové ihrisko TJ Mladosť Lučatín

V rámci programu sa predstavia Klub dôchodcov Lučina, Element Dance Club, FS Šajbania a chýbať nebude ani tombola, Galaxy BB Music a zábava s DJom za každého počasia.

POCTA RODÁKOVI Prof. Ing. MILANOVI KRIŽOVI DrSc.

18. augusta, futbalový štadión Hrochoť

Na Hrochoti sa chystá kultúrne podujatie, ktoré poteší všetkých milovníkov folklóru. Program je venovaný spevákovi, vedcovi, vysokoškolskému pedagógovi a čestnému občanovi obce Hrochoť pri príležitosti životného jubilea 90 rokov.

STRECHY BB CUP

18. augusta o 12:00, Tami Aréna Sásová

Charitatívny zápas medzi výberom turnaja a legionármi Dukly BB. Nebudú chýbať atrakcie pre deti, športové zápolenia a Paľo Drapák ako hudobný hosť.

LATINO PARTY

18. augusta o 21:00, Ministry of Fun

Príďte si užiť tanečné vystúpenia a animácie. O zábavu sa v sobotu postará DJ Lopez.

POTULKY MESTOM – ŠPITÁLSKOU ULICOU K ŠIBENIČNÉMU VŔŠKU

19. augusta o 17:00, Námestie SNP

Prejdite sa Dolnou ulicou a dozviete sa, kde v minulosti ľuďom životy zachraňovali a kde im ich „brali“. Oživíte históriu domov Dolnej ulice, ako aj život a prácu remeselníkov, ktorí ich obývali.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery Bystrice od fotografa Gabriela Antala!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk