Jakub Forgács Správy

UNIKÁTNA záchrana života: Ťažko zranený pacient prežil vďaka ŠPECIÁLNEJ technológii

Stav pacienta bol taký vážny, že by podľa slov nemocnice aj naozaj krátky presun zo sály urgentného príjmu na centrálne operačné sály nemusel prežiť.

Ilustračný obrázok k článku UNIKÁTNA záchrana života: Ťažko zranený pacient prežil vďaka ŠPECIÁLNEJ technológii
1
Galéria

Unikátna záchrana života

„Službukonajúci intenzivisti neboli schopní pacienta ďalej ventilovať pomocou umelej pľúcnej ventilácie, a preto pristúpili k naozaj náročnému kroku. Pacienta aj pri jeho mnohých poraneniach napojili na VV-ECMO – mimotelové okysličovanie,“ spomenula nemocnica, podľa ktorej práve tento krok odborníkov pravdepodobne zachránil pacientovi život.

Počas hospitalizácie pacient absolvoval ešte ďalšie operačné výkony, jeden z nich aj napojený na ECMO. Po vyše týždni bol pacient odpojený od ECMO a pri pretrvávajúcej potrebe umelej pľúcnej ventilácie bol preložený do spádovej nemocnice.

„Sme veľmi hrdí na našich odborníkov, ktorí vedia aj vo vypätých chvíľach postupovať s rozvahou a aj pacientov vo vážnom stave dokážu doslova „zobrať hrobárovi z lopaty“. Pokiaľ je nám známe, ide o prvého pacienta na Slovensku so život ohrozujúcimi združenými poraneniami napojeného na ECMO podporu,“ dodala nemocnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
ECMO prispelo prvýkrát k záchrane ťažko zraneného pacienta
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM