Šikovný víkendový PREHĽAD: Toto sú najväčšie lákadlá v Bystrici a okolí

Víkend sa blíži a spríjemniť si ho môžete aj vďaka podujatiam, ktoré sú počas neho pripravené v Bystrici aj blízkom okolí. Tu sú naše tipy...

Jakub Forgács

GENOVEVA A PANTOMÍMA

13. júla o 18:00, Cikkerova sieň

Mím Miroslav Kasprzyk uvádza koncert sláčikového kvarteta GenovEva a hosťa zo Švajčiarska Martina Kovaříka. Program: C. Franck: Klavírne kvarteto f mol a ďalšie diela z klenotnice romantickej hudby.

FEST HALUŠKY TURECKÁ

13. a 14. júla, Turecká

Rozhodne si nenechajte ujsť ďalší – už 24. ročník súťaže – Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení halušiek v Tureckej, známu prehliadku ľudových remesiel spojenú s predajom tradičných výrobkov a nezabudnuteľný kultúrny zážitok.

BBCON 2018

13. – 15. júla, Filozofická fakulta

Po dlhých 24 rokoch zažijeme v Bystrici festival fanúšikov sci-fi, fantasy, hororu, filmu, hier a technológií. Zámerom tejto akcie pre širokú verejnosť je predstavenie záujmových činností pre aktívnu i pasívnu zábavu formou besied, workshopov, prednášok, hier, produkcií, výstav, súťaží, predaja a sprievodného programu.

HANDI OPEN 2018

14. júla o 9:00, ŠK Dukla

Jedinečné preteky hendikepovaných športovcov vo vrhačských disciplínach. Zmerajú si sily s diskom, oštepom, guľou, kužeľkami.

ŠPAŇODOLINSKÝ ŠTIARC

14. júla o 15:00, pri penzióne Klopačka

Štiarc patrí k tradičným miestnym pochúťkam z neďalekej Španej Doliny. Baníci ho zvykli jedávať ráno alebo si ho brávali so sebou do bane, kde ich dokázal zasýtiť na celý deň. Ukážky varenia tohto jedla budete môcť zažiť už v sobotu.

SÍDLISKOVÝ VEČERNÍČEK:AKO SOVA LÍŠKE BÁJKY ČÍTALA

14. júla o 17:00, Detské ihrisko Podlavice

Najmenší Bystričania si cez víkend prídu na svoje. Čaká ich predstavenie Ako sova líške bájky čítala od Diavdla Babadlo z Prešova.

JÚLOVÉ POTULKY MESTOM : DOMY NA NÁMESTÍ SNP

15. júla o 17:00, Námestie SNP – pri Mariánskom stĺpe

Srdcom mesta je určite Námestie SNP. Veľké námestie vretenovitého pôdorysu ohraničujú honosné meštianske domy, z ktorých každý má svoj vlastný príbeh. Príďte si ich vypočuť. Ako bonus získate vstup na Hodinovú vežu zdarma.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery Bystrice od fotografa Gabriela Antala!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk