Šikovná pomôcka pre Bystričanov. Tipy na akcie, ktoré možno zažiť cez týždeň

Už viete, ako strávite dni po škole či práci? Poradíme vám s prehľadom akcií v našom meste. Čo všetko sa chystá?

Jakub Forgács

ROZPRÁVKOLAND 2017– ŠMOLKOVIA SÚ SPÄŤ

5. júna od 17:00, Aula Slovenskej Zdravotníckej Univerzity

Najväčšia hudobno-zábavná show pre deti a celú rodinu v SR pre rok 2017. 90-minútová show najpopulárnejších modrých postavičiek na svete, ktorá už niekoľko desaťročí baví deti na celom svete.

BLŠÍ TRH NA AMFÍKU

6. júna od 9:00, Amfiteáter

Čo je pre teba nepotrebné, druhému sa môže hodiť. V tomto duchu sa nesie akcia, ktorá sa na bystrickom amfíku bude opakovať každý utorok až do konca júna.

ŠTART UPS

6. júna od 17:30, Farhof Art Club

Inšpiratívna talksow, na ktorej moderátor vyspovedá osobnosti ako Ján Cifra, CEO WebSupport.sk, Vladimír Moravčík, svetový Muay Thai zápasník, Michal Ľupták, úspešný startupista, Csilla Droppová, zakladateľka CsD Consulting a ďalších.

RIGOLETTO

6. júna od 18:30, Štátna opera

Opera talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho na libreto F. M. Piaveho podľa románu Kráľ sa zabáva od Victora Huga. Opera ma tri dejstvá.

DENS 2017 – BYŤ EKO JE IN, BUĎTE EKO AJ VY!

9. júna od 9:00, Námestie SNP

4. ročník osvetového podujatia DENS 2017, ktorého cieľom je propagácia trvalo udržateľného rozvoja a uskutoční sa v Banskej Bystrici na Námestí SNP.

NOC KOSTOLOV 2017

9. júna od 17:50, bystrické kostoly

Aj tento rok sa v Banskej Bystrici uskutoční Noc kostolov. Mottom tohto ročníka je citát z biblickej knihy Múdrostí: „Vo dne im bola záštitou, noc prežiarila hviezdami.“ Brány troch banskobystrických kostolov sa pre návštevníkov otvoria už 9. júna.

FARBÁM NEUJDEŠ

10. júna, Banská Bystrica

Zažite 3.ročník najfarebnejšieho behu vášho života. Zabehnete si mestom a dostanete poriadnu nádielku farieb a trblietok.

TVRĎÁK SLOVENSKO

10. júna, Banská Bystrica

Vyskúšajte si svoje schopnosti na trati plnej prekážok. S vypätím síl zabojujú o úspešný príchod do cieľa dospelí aj deti.

V MESTSKOM HRADE – 1. ČASŤ

11. júna od 14:00, Námestie SNP

Pri príležitosti 575. výročia prvej písomnej zmienky o Mestskom hrade v Banskej Bystrici sa uskutoční zaujímavé rozprávanie o tejto národnej kultúrnej pamiatke.

KONCERT DIEVČENSKÉHO SPEVÁCKEHO ZBORU DOLCE CANTO

11. júna od 18:00, Robotnícky dom

Dievčenský spevácky zbor Dolce Canto jubiluje. Charakterom i repertoárovo výnimočné a na Slovensku jedinečné umelecké teleso, ktoré vzniklo na Základnej umeleckej škole Jána Cikkera pred desiatimi rokmi, teraz pripravilo špeciálny koncert.

Pozrite si v priloženej fotogalérii krásy Bystrice nafotené mladým fotografom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame