Veľký júnový PREHĽAD pre Bystričanov. TOP 10 akcií, ktoré odštartujú leto

Čo prinesie najbližší mesiac? Pozreli sme sa na najlákavejšie akcie v júni. Na ktorých by ste nemali chýbať?

Jakub Forgács

E.T.MIMOZEMŠŤAN

1. júna o 21:00, Amfiteáter

Nadšenci sledovania filmov pod holým nebom si v Bystrici prídu na svoje. Letné kino otvorí tretiu sezónu legendárnym filmom a milom mimozemšťanovi.

ALEXANDROVCI

2. júna o 18:25, Zimný štadión

Hviezdni Alexandrovci vystúpia v meste pod Urpínom. Hosťami koncertu na zimnom štadióne sú Helena Vondráčková a Kandráčovci.

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ V EURÓPSKOM MESTE ŠPORTU

2. júna o 16:00, Park pod Pamätníkom SNP

Už o pár dní oslávia deti svoj veľký sviatok. V parku pod Pamätníkom SNP sa chystá MDD, na ktorom si príde na svoje každý!

NOC KOSTOLOV 2017

9. júna od 17:50, bystrické kostoly

Aj tento rok sa v Banskej Bystrici uskutoční Noc kostolov. Mottom tohto ročníka je citát z biblickej knihy Múdrostí: „Vo dne im bola záštitou, noc prežiarila hviezdami.“ Brány troch banskobystrických kostolov sa pre návštevníkov otvoria už 9. júna.

KONCERT DIEVČENSKÉHO SPEVÁCKEHO ZBORU DOLCE CANTO

11. júna od 18:00, Robotnícky dom

Dievčenský spevácky zbor Dolce Canto jubiluje. Charakterom i repertoárovo výnimočné a na Slovensku jedinečné umelecké teleso, ktoré vzniklo na Základnej umeleckej škole Jána Cikkera pred desiatimi rokmi, teraz pripravilo špeciálny koncert.

OPERNÉ SKVOSTY

12. júna od 17:00, historická Radnica – Cikkerova sieň

Vokálni interpreti doktorandského štúdia Fakulty múzických umení predvedú operné umenie. Divákom sa predstavia Ľubica Vargicová, Mária Porubčinová, Gustáv Beláček a Štefan Kocán.

DNI MESTA BANSKÁ BYSTRICA

16. – 17. júna, Námestie SNP

Mesto Banská Bystrica sa v roku 2017 rozhodlo otvoriť Kultúrne leto akciou Dni mesta Banská Bystrica 2017, ktoré prepájajú históriu, kultúru, tradície a obrazne prezentujú dejiny. Program je naplánovaný na dva dni a mesto nimi osloví všetky vekové kategórie.

DEŇ SÁSOVEJ A RÚDLOVEJ

17. júna o 10:00, Parkovisko na Rudohorskej ulici

„Urobiť si jeden deň zábavy“. Podujatie začína už doobeda rôznymi hrami a vystúpeniami pre deti. Vo večernom programe vystúpia mladé banskobystrické hudobné telesá a kapely. Počas celého dňa bude zabezpečené občerstvenie, rôzne pochutiny.

DEŇ HASIČOV

17. júna, Europa SC

Silní chlapi opäť predvedú svoje schopnosti. Tentoraz nebudú zachraňovať ľudské životy, ale zmerajú si sily v niekoľkých disciplínach medzinárodnej súťaže.

IMT SMILE

22. júna o 19:30, Amfmiteáter

Vychutnajte si známu slovenskú stálicu na jedinečnom mieste. Priamo na bystrickom amfíku odznejú piesne IMT Smile.

Pozrite si v priloženej fotogalérii krásy Bystrice nafotené mladým fotografom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame