Jakub Forgács Správy

Sestre z bystrickej nemocnice sa ušlo veľkej pocty: Získala prestížne ocenenie

Ocenenie Biele srdce získala ďalšia sestra z bystrickej nemocnice. Dostala ho Natália Nagyová.

Ilustračný obrázok k článku Sestre z bystrickej nemocnice sa ušlo veľkej pocty: Získala prestížne ocenenie
4
Galéria
Zdroj: archív Natálie Nagyovej

Ocenenie Biele srdce, ktoré udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA), za starostlivosť a ľudskosť si prevzalo 31 sestier a pôrodných asistentiek. Trinásty ročník slávnostného odovzdávania sa uskutočnil v piatok 25. septembra v Senci. Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka Zuzana Čaputová.

Celosvetový symbol sestier

„Ocenenie Biele srdce je symbolom starostlivosti, poznania a ľudskosti. Celosvetový symbol sestier Biele srdce bol oficiálne zvolený v roku 1999 pri príležitosti 100. výročia založenia Medzinárodnej rady sestier. Tvar srdca je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba srdca symbolizuje jeho nositeľom prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta,“ vysvetlila prezidentka komory Iveta Lazorová.

Komora udelila ocenenie 17 sestrám v praxi, trom pôrodným asistentkám v praxi, ôsmim sestrám manažérkam, dvom sestrám pedagogičkám a jednej sestre udelila mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre ošetrovateľstvo.

Z bystrickej nemocnice

„Jednou z nich je aj naša kolegyňa z II. Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU Natália Nagyová,“ uviedla Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta na svojej facebookovej stránke.

„Anestéziologické sestry sú špecializovaná kategória. Sú to práve tie, ktoré sa starajú o pacientov v kritickom stave a na umelej pľúcnej ventilácii. Sú nepostrádateľné aj na operačnej sál pri pacientovi v anestéze,“ píše nemocnica.

Na slávnostnom oceňovaní sa zúčastnil aj štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura. Ako poznamenal, sestry sú jedným zo základných pilierov zdravotníctva. „Uvedomujem si, že práca sestier nie je vždy jednoduchá, preto zámerom ministerstva zdravotníctva je skvalitňovať podmienky v zdravotníckych zariadeniach, aby pacienti dostávali kvalitnú zdravotnú starostlivosť a zdravotnícki pracovníci mali optimálne pracovné prostredie,“ zhrnul.

Foto: ilustračné.

V OBRAZOCH: Bystrická Rooseveltova nemocnica
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie