Správy Samospráva

Raši o Európskom olympijskom festivale mládeže: Bystrica bude čerpať zo skúseností Baku

Zástupcovia mesta Banská Bystrica, ktorí sú podľa slov Rašiho teraz v Baku, získajú okrem osobných skúseností všetky podklady, manuály a ďalšie podporné dokumenty.

Ilustračný obrázok k článku Raši o Európskom olympijskom festivale mládeže: Bystrica bude čerpať zo skúseností Baku
4
Galéria

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši sa v pondelok počas pracovnej návštevy v Baku stretol s ministrom mládeže a športu Azerbajdžanu Azadom Rahimovom. Práve jeho ministerstvo pripravovalo letný Európsky olympijský festival mládeže (EYOF) 2019, ktorý sa v Baku aktuálne koná. Vicepremiér s ministrom hovoril o spolupráci azerbajdžanského organizačného tímu s Banskou Bystricou, ktorá bude EYOF organizovať v roku 2021.

Ako informoval Odbor komunikácie a protokolu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, podujatie EYOF je v Baku podľa vicepremiéra Richarda Rašiho mimoriadne dobre zorganizované. Azerbajdžan v roku 2015 hostil I. Európske hry, a tak skúsenosti s organizáciou už má. Minister Azad Rahimov ponúkol mestu Banská Bystrica pri organizovaní EYOF na Slovensku spoluprácu a zároveň podklady, skúsenosti a know-how.

„Zástupcovia mesta Banská Bystrica, ktorí sú teraz v Baku, získajú okrem osobných skúseností všetky podklady, manuály a ďalšie podporné dokumenty. Tiež môžu do prípravného tímu začleniť ako konzultantov zástupcov organizačného tímu z Baku,“ vysvetlil vicepremiér Raši. Ako pokračoval, skúsenosti Azerbajdžanu pri príprave EYOF pomôžu Banskej Bystrici jednak efektívnejšie festival pripraviť, ale tiež sa vyvarovať možných problémov či komplikácií.

„Sme veľmi vďační za túto spoluprácu, bude pre nás pri prípravách EYOF 2021 veľmi dôležitá,“ dodal.

V Baku sa do 27. júla koná už 15. ročník Európskeho olympijského festivalu mládeže, kde sa podpredseda vlády zúčastnil na slávnostnom otváracom ceremoniáli. Navštívi tiež rôzne športoviská, na ktorých súťaží 45 mladých slovenských športovcov. Športovci našu krajinu na olympiáde reprezentujú v atletike, športovej gymnastike, cyklistike, džude, tenise, zápasení a v plávaní. Vicepremiér do Baku odletel spolu so zástupcami Slovenského olympijského a športového výboru, mesta Banská Bystrica i športovcami, dodal Odbor komunikácie a protokolu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Foto: ilustračné

Predstavili logo EYOF 2021 v Banskej Bystrici
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie