Správy

Príchod veľkej investície POTVRDENÝ aj bystrickým primátorom: Padlo konečne meno nového IT zamestnávateľa?

Ako prvý o chystanej investícii, ktorá ma do mesta pod Urpínom priniesť tisícky nových, kvalitných flekov, prehovoril premiér Robert Fico. Jeho slová potvrdil už aj Ján Nosko, banskobystrický primátor. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Príchod veľkej investície POTVRDENÝ aj bystrickým primátorom: Padlo konečne meno nového IT zamestnávateľa?
Zdroj: TASR

Slová premiéra Roberta Fica,o ktorých sme vás už informovali, že do Banskej Bystrice sa chystá obrovský investor z IT oblasti a vytvorí takmer 2500 až 3000 pracovných miest, dnes oficiálne potvrdil aj banskobystrický primátor Ján Nosko. No ani on zatiaľ neprezradil, o ktorého zahraničného investora pôjde, ani krajinu, kde sídli.

Mesto pod Urpínom s ním rokuje už asi trištvrte roka a netají, že nové pracovné miesta budú mať pomerne výrazný vplyv na riešenie nezamestnanosti. Investor má záujem o lokalitu priemyselného par­ku.

Po vyhodnotení jeho ponuky sme sa rozhodli posunúť ju ďalej a môžem prezradiť, že sme sa stretli aj s pánom premiérom za jedným stolom spolu s investorom a vyzerá to skutočne perspektívne,“ priblížil Nosko na dnešnom brífingu. Označil to za strategickú investíciu pre mesto.

Podľa neho nové miesta by mali obsadiť vysokoškolsky i stredoškolsky vzdelaní ľudia, „je to taká kombinovaná investícia aj s výrobnou sférou aj s tou pridanou hodnotou v oblasti IT“. Počet miest však Nosko nechcel špecifikovať, no ako dodal, „na naše pomery je značne vysoký“.

Ako tiež povedal, ak vláda vyhodnotí túto investíciu ako reálnu a dobre spracovanú, v priebehu prvého kvartála budúceho roka by už mohli byť známe konkrétnejšie ú­daje.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM