Krimi

Policajná akcia v Bystrici: Z vydierania cez intímne fotky obvinili 3 mladých ľudí, FOTO

V prípade dokázania viny hrozí trojici trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Obvinených zadržala polícia v Banskej Bystrici a Lučenci.

Ilustračný obrázok k článku Policajná akcia v Bystrici: Z vydierania cez intímne fotky obvinili 3 mladých ľudí, FOTO
5
Galéria

Zo zločinu vydierania spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil v stredu (20. 3.) košický policajný vyšetrovateľ 19-ročnú Michaelu R. a 24-ročného Daniela K. (24) z okresu Banská Bystrica a 23-ročného Bruna M. z okresu Malacky. Zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie tejto trojice. Prípad sa týka vydierania prostredníctvom sociálnych sietí, kde je prvotný kontakt poškodeného a páchateľov na sociálnych sieťach so sexuálnou tematikou. Informovala o tom vo štvrtok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

V prípade dokázania viny hrozí trojici trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. Obvinených zadržala polícia v utorok (19. 3.) v Banskej Bystrici a Lučenci. Vykonala u nich osobné prehliadky, domové prehliadky na miestach ich prechodného pobytu a taktiež prehliadky osobných vozidiel, ktoré používali.

Trestná činnosť súvisí s vydieraním pomocou sociálnej siete, kde sú počas komunikácie cielene vyžiadané fotografie intímneho charakteru. Po zaslaní týchto fotografií je poškodený telefonicky kontaktovaný neznámou osobou, ktorá sa predstaví ako pohoršený rodič s odôvodnením, že vo veci bude podané trestné oznámenie, respektíve vec bude postúpená médiám. Za finančnú náhradu navrhne neoznámenie veci polícii alebo stiahnutie oznámenia.

„Následne do deja vstupuje osoba vydávajúca sa za policajta, ktorý potvrdzuje reálnosť oznámenia pre výmenu fotografií intímneho charakteru s neplnoletou osobou, pričom údajný policajt odporučí možnosť dohody s oznamovateľom, ktorej predmetom je stiahnutie oznámenia za finančnú náhradu, ktorá má byť následne prevedená na poskytnuté číslo bankového účtu,“ uviedla Mésarová.

Hovorkyňa dodala, že ide o latentnú trestnú činnosť, ktorá je rozsiahla s takýmto „modus operandi“ a prebieha na celom území Slovenska.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zadržania!

V OBRAZOCH: Z vydierania cez intímne fotky obvinila troch mladých ľudí
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie