Jakub Forgács Správy Samospráva

Plánuje Bystrica výstavbu nájomných bytov na Severnej? Reakcia mesta znie jednoznačne

Podľa hovorkyne primátora je téma nájomných bytov je pod Urpínom stále aktuálna a už v minulosti mesto vytypovalo lokality vhodné na výstavbu.

Ilustračný obrázok k článku Plánuje Bystrica výstavbu nájomných bytov na Severnej? Reakcia mesta znie jednoznačne
7
Galéria
Zdroj: TASR

Mesto Banská Bystrica neplánuje výstavbu nových nájomných bytov na Severnej ulici, reagovala v stredu hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová na informácie, ktoré sa v posledných dňoch objavili v médiách a šíria na sociálnych sieťach.

Jej reakcia znela jednoznačne. „Sú nepravdivé,“ zdôraznila.

Podľa nej téma nájomných bytov je pod Urpínom stále aktuálna a už v minulosti mesto vytypovalo lokality vhodné na výstavbu.

„Samospráva cíti dopyt zo strany mladých rodín po nájomných bytoch. Rozširovanie mesta so sebou prináša aj zvýšené nároky na budovanie infraštruktúry, osvetlenia a všetkého, čo k obytným zónam patrí,“ pokračovala hovorkyňa.

„Pri využití plôch v rámci obytných častí, ktoré sú vhodné na výstavbu bytov, tieto náklady odpadajú. Nebude to však na Severnej ulici, ako nesprávne uvádzajú niektoré médiá, ale v iných lokalitách, ktoré sme vytypovali,“ konštatovala Mojžišová s tým, že mesto bude v prvom rade prihliadať na názory dotknutých obyvateľov.

Foto: ilustračné

Byty, bývanie
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie