Správy

Máte nápad ako skrášliť Bystricu či skvalitniť život v meste? Môžete naň získať peniaze

Mesto opäť prispeje z participatívneho rozpočtu na projekty občanov. Neprehliadnite dôležité termíny a informácie!

Ilustračný obrázok k článku Máte nápad ako skrášliť Bystricu či skvalitniť život v meste? Môžete naň získať peniaze
Zdroj: archív Gabriela Antala

Počas predchádzajúcich ročníkov bolo v Banskej Bystrici z participatívneho rozpočtu podporených viacero projektov z rôznych mestských častí. Mesto Banská Bystrica v tomto roku vyčlenilo zo svojho rozpočtu na projekty občanov 40 tisíc eur, pričom maximálna výška podpory jedného projektu je 10 tisíc eur.

„Nie je to malé číslo a v budúcom roku bude Mesto hľadať zdroje na navýšenie tejto sumy. Preto je dôležité, aby Bystričania popremýšľali, čo by mohli a chceli vo svojom meste vylepšiť, ako ho skrášliť alebo skvalitniť život jeho obyvateľov. Či už sa to bude týkať zelene v meste a verejných priestorov, kultúry, umenia a vzdelávania, komunitného rozvoja a aktívneho občianstva alebo športu,“ uvádza Koordinačná rada Participatívneho rozpočtu pre Banskú Bystricu. Podľa zamerania budú projekty rozdelené do tematických skupín.

„Podmienkou je, aby navrhovatelia projektov (participanti) boli starší ako 15 rokov, s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta Banská Bystrica, alebo študenti, ktorí tu študujú. Tiež je povinné zúčastniť sa aspoň na jednom zo štyroch stretnutí tematických skupín, kde participanti budú môcť svoje projekty konzultovať s členmi Koordinačnej rady PRBB. Stretnutia sa uskutočnia vo štvrtok 15. augusta, v utorok 27. augusta, v stredu 11. septembra a v stredu 25. septembra, vždy o 17:00 v zasadačke č. 290 v budove Mestského úradu,“ píše Koordinačná rada PRBB.

„Konečné návrhy projektov pre rok 2020 je treba odovzdať do 27. septembra 2019 v Klientskom centre Mestského úradu. Po odovzdaní návrhov nastane čas verejného zvažovania a hlasovania, ktoré sa spustí 27. novembra (hlasovanie končí 18. decembra). O tom, ktoré projekty získajú finančnú podporu z participatívneho rozpočtu, rozhodnú opäť občania mesta. Hlasovať môžu Bystričania aj študenti, ktorí síce nemajú trvalý pobyt v Banskej Bystrici, ale navštevujú tunajšie školy (pri hlasovaní sa preukážu dokladom o návšteve školy),“ uvádza Koordinačná rada PRBB

Ale pozor, hlasovať možno len raz. Každý môže pritom dať svoj hlas minimálne jednému a maximálne štyrom projektom.

Hlasovacie lístky aj s urnou budú už tradične umiestnené v Klientskom centre Mestského úradu (ČSA 26). Tento rok po prvý sa bude dať hlasovať aj v Informačnom centre na prízemí Radnice (Nám. SNP 1).

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie