Jakub Forgács Rôzne Správy

Pamätáte si na to? Presne 2 roky dozadu bola Bystrica v zajatí ľadu, FOTO

Hoci začiatok decembra je v Bystrici slnečný a suchý, pred dvomi rokmi vyzeral úplne inak. Šmýkali sa ľudia na chodníkoch aj autá na cestách.

Ilustračný obrázok k článku Pamätáte si na to? Presne 2 roky dozadu bola Bystrica v zajatí ľadu, FOTO
2
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Bola nedeľa 2. decembra 2018. Ľudia sa prebudili do dňa, ktorý mnohým narobil nemalé problémy. Kolabujúca doprava, nehody, či desiatky úrazov z pošmyknutí na zľadovatených chodníkoch. Presne tak to v Bystrici vyzeralo dva roky dozadu.

Práca vyššej moci

Hneď ako začala vznikať poľadovica, do terénu boli podľa slov mesta nasadené všetky dostupné mechanizmy určené na posýpanie ciest a chodníkov.

"Za situáciu nemôže ľudské zlyhanie, ale vyššia moc – počasia,“ uviedla vtedy hovorkyňa primátora.

Vlna solidarity a humoru

Situácia, ktorá narobila vrásky na tvárach mnohých Bystričanov, však priniesla aj svetlejšie momenty. Práve tie, kedy sa ukázalo, ako si navzájom vieme pomáhať.

Neraz bolo vidno, ako vodiči odstavili svoje auto, aby pomohli človeku, ktorý sa pošmykol. Cez cestu pri nákupnom centre pomáhal starším ľuďom aj štátny policajt a ďalší mladíci roztláčali autá, ktoré sa nedokázali na ľade pohnúť.

Mnohí pritom nešetrili ani humor a na sociálnych sieťach o poľadovici vtipkovali. Výber tých najlepších hlások si môžete pozrieť TU!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: Poľadovica v Bystrici narobila problémy aj spojila ľudí
2
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie