Otvorenie novej cyklotrasy prilákalo desiatky ľudí. Bystričanom sa cez list prihovoril aj Sagan

Nadšenci jazdy na dvoch kolesách si v Bystrici prišli na svoje. Dočkali sa slávnostného otvorenia cyklistickej sezóny. Cestou do Španej Doliny šliapli do pedálov, no našli sa však aj takí, ktorí sa dokonca vybrali peši!

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Otvorenie novej cyklotrasy prilákalo desiatky ľudí. Bystričanom sa cez list prihovoril aj Sagan
Zdroj: TASR

Desiatky turistov a cykloturistov sa zišli na otvorení druhej sezóny Barborskej cesty a cyklotrasy v Banskej Bystrici, kde sa turistická cesta začína. Hoci avizovaný slovenský cyklista Peter Sagan napokon neprišiel, všetkých priaznivcov turistiky a cykloturistiky pozdravil z českého mesta Teplice prostredníctvom listu, ktorý účastníkom prečítali.

Ako v ňom Sagan uviedol, pre začatú cyklistickú sezónu nemohol osobne prísť, keďže ho čakali druhé tohtoročné preteky v cyklokrose.

„S Barborskou cestou som sa oboznámil zatiaľ iba prostredníctvom propagačných materiálov. Musím povedať, že trasa, ktorá prechádza krásnou prírodou, cez historické banícke mestá a obce má veľký význam pre domácich i zahraničných turistov, cykloturistov, ale hlavne pre mladú generáciu. V rámci môjho profesionálneho života cyklistu prechádzam mnohými krajinami a myslím si, že Slovensko v ničom nezaostáva, dokonca v mnohom ich aj predstihuje,“ napísal Sagan.

Slávnostné otvorenie sezóny pokračovalo v Španej Doline, kde je prvá zo zastávok Barborskej cesty. Ako uviedol autor projektu Juraj Slašťan, najzdatnejší cyklisti prešli zhruba 13-kilometrovú trasu od banskobystrického Barbakanu do starobylej baníckej obce za hodinku. Prvá partia peších sa tam objavila asi za 2,5 hodiny. Celkovo v krásnom slnečnom počasí vyrazilo na trasu okolo 60 ľudí.

Podľa Slašťana sa popoludní počet návštevníkov a ich priaznivcov v Španej Doline ešte zdvojnásobil. Podával sa guláš, pivo i banícka pálenka. Otvorenie označil za úspešné.

Čítajte tiež:

S novým mesiacom nuda v Bystrici nehrozí. Prehľad TOP 10 májových podujatí

Bystrické podniky otvorili letné terasy. Hitom sezóny špargľové špeciality aj cviklová limonáda!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame